Artikelnummer Beskrivning Pris
11000-0240 Svetsgångjärn 100mm 75.70
13104-0016 Sexkantskruv M4X16 Fzb 6.80
15-1 Reparation och service Hjulhästen 2,535.00
16069 Skyddsbåge 3-1784 144.00
20204 Ringkabelsko 6,4 A1565R 3.60
20397 Nit KHN 6X18 1.50
204332 Glidklack äldre modell -2006 3 st 66.10
5310193-17 Ring 10X50 härdad 79.60
20554 Skruv M6S 12X35 fzb 4.00
20600 Drivskruv KDS nr4x5 FNB 0.60
20660 Skruv M6S 12x40 Helgängad fzb 4.10
20752 Skruv M6S 16X160 fzb 25.50
20759 Expansionsbricka DIN470 D=63 obeh. 18.90
20811 Skruv M6S 8X90 fzb 3.40
20904 Tändstiftnyckel JH 5hk 40.20
20914 Bricka BRB 17x30x3 obeh. 2.20
20917 Insexnyckel 5/32 4.20
20920 GALLRINGSRULLE 1,825.00
20921 Handwinsch 1100 LB/500kg 837.00
20925 BELYSNINGSSPOLE 12V/50W 2,110.00
20974 Kabelklamma 3M 560B E 0893009 5.20
21003 Dekal Styrspak 65.40
21090 Tank 9 hk Honda 1,440.00
21090-1-B Tank 13 Hk 1,440.00
21210 SVÄNGHJUL (BELYSN.) 3,880.00
25057 Dekal Lennartsfors 130x30 transf. 59.80
25084 Dekal Euro Test liten 20.40
25086 Dekal IH 2090 PW silv/svart 160x22 60.90
25088 Dekal IH 2055 PW silver/svart160x22 60.90
25089 Dekal Lennartsfors 400 x 50 mm 144.00
25096 Dekal IH 2090 P silv/svart 138x22 60.90
25096-1 Dekal IH 2090 silv/svart 113x22 60.90
25097 Dekal IH 2013 PW silv/svart 160x22 60.90
25098 DEKAL IRONHORSE 30 X 190 (JH) 60.90
41624 Fäste för stödhjul smst. 4-4305 500.00
43131-0000 Pys Choke Reglage 523.00
43350-0200 Hölje Chokewire 22.30
443-1357 Fjäder (Olav) 443-1357 25.20
5013979-03 Dubbade drivband 15,700.00
5013985-05 Elverksbanke 13,610.00
5013992-01 Arbetsrulle inkl. fäste 5,470.00
5014007-10 Klokoppling 4-klo Mont. sats kpl 11,045.00
5014013-05 Hydraulsats Järnhäst 6,930.00
5014016-05 Förankringsband 4 m. 2 krokar 225.00
5310000-01-3 Drivband begagnat 3,255.00
5310000-02 Skyddsplåt kpl 1-6031 2,200.00
5310000-03 Chassie 1-0493B 15,665.00
5310000-04 Fjäder ST-TF 9x45x120 665.00
5310000-05 Hjul 451-140-110 314.00
5310000-06 Hjul 45-200-GB20 477.00
5310000-07 Hjulboggie 2-0132 fram 2,310.00
5310000-08 Hjulboggie 2-0133 bak 2,175.00
5310000-09 Bult CBH 16x32 stål FZB 203.00
5310000-11 Spännhjulsaxel ersatt av 5310014-90 852.00
5310000-12 Distans spännhjulsl. 4-0537 532.00
5310000-13 DRIVHJUL KPL JH 3-0525 670.00
5310000-14 Bult CBH 10x70 stål FZB 176.00
5310000-15 Mutter Tensifläns M10 FZB 5.20
5310000-16 Bricka BRB 15x26x2 FZB 2.20
5310000-17 Bricka BRB 21x37x3 FZB 7.60
5310000-18 Bricka BRB 26X45X4 FZB 7.80
5310000-19 Saxpinne SP 6,3x25 4.50
5310000-20 Saxpinne SP 6,3x40 2.90
5310000-22 Bricka SRB 17.5x34x3 5.20
5310000-76 Växelgaffel 4-0270 243.00
5310000-77 Axel för broms 4-0540 2,270.00
5310000-79 Fjäder SF-TF 0.5x3x10 17.90
5310000-80 Växelförare 4-0261 957.00
5310000-82 Övre fästbult Remskydd 4-1460 437.00
5310000-83 Nedre fästbult Remskydd 4-1461 472.00
5310000-84 Remskydd kpl 5HK std 1,295.00
5310000-85 Kugghjul 3-0269 2,290.00
5310000-85-1 Kugghjul 3-0269 För reklamation 977.00
5310000-86 Axel 4-0277 471.00
5310000-87 Kil 6x6x40 3.90
5310000-88 Kil 5x5x60 15.40
5310000-89 Axel 4-0272 1,560.00
5310000-90 Kugghjul 3-0264 1,275.00
5310000-90-1 Kugghjul 3-0264 för linspel 528.00
5310000-91 Kugghjul 3-0268A 407.00
5310000-92 Kil TK 8x7x20 (Rak) 9.00
5310000-93 AXEL 1,705.00
5310000-94 Distans 4-0262 179.00
5310000-95 Sekundärvariator 204081 372.00
5310000-96 Kilrem B28 MC inv tandad 600.00
5310000-97 Oljesticka 111.00
5310000-98 Primärvariator 202030 (20H7) 4,845.00
5310000-99 Ändbricka variomatic 25.10
5310001-01 Kugghjul 3-0266 301.00
5310001-02 Kopplingshalva 4-0128 3,620.00
5310001-03 Koppl. halva (4 klor) 3-1968 1,840.00
5310001-04 Tätning SD37x47x4 227.00
5310001-05 Distans 4-0275 59.40
5310001-06 Kugghjul 3-0267 914.00
5310001-07 Distans 4-0274 128.00
5310001-08 Växelhus 0-0255-ii lackat (Black) 15,045.00
5310001-09 Nippel 4-1519 67.90
5310001-10 Fjäder SF-TFX 2x6x25 34.20
5310001-12 Bromsbelägg 4-0593 limmat 906.00
5310001-13 Nippel till broms 38.60
5310001-14 Skydd för broms 1,340.00
5310001-15 Kugghjul 3-0265 641.00
5310001-16 Kil 5x5x20 9.00
5310001-17 Axel 3-0541 195.00
5310001-18 Bromstrumma (utan nav) 4-1965 5,905.00
5310001-19 Motorhylla kpl 4-1495:a 7,115.00
5310001-20 Distans motor proffs 102.00
5310001-22 Mutter MVM M8 FZB DIN 315 6.00
5310001-23 Bricka SRB 9x18 FZB 1.30
5310001-24 Skruv MC6S 12x50 FZB 6.00
5310001-28 Bricka TBRSB 8.4 FZB 10.20
5310001-29 Stödbricka 20x28x2 obeh. 9.50
5310001-30 Stödbricka 25x35x2 obeh. 12.00
5310001-31 Låsring SGH 42 13.90
5310001-36 Bricka 4-1964 131.00
5310001-41 Tätn.-lock VK 42x9.5 24.00
5310001-42 Radialtätn. BA35x47x7 69.10
5310001-43 Radialtätn. BA30x40x7 28.70
5310001-44 Radialtätn. BA 12x19x5 28.30
5310001-45 Distans5310119-80 O-ring5310119-82 325.00
5310001-47 Trumma 360.00
5310001-48 Medbringare 202062 (20H7) 1,015.00
5310001-49 Centrifugalvikt 200344 1,580.00
5310001-50 FJÄDER BLÅ 11188C, säljes i par 253.00
5310001-51 Rörlig Prim.var.skiva 200351C 870.00
5310001-52 Bronsbussning 200349 210.00
5310001-53 Fast primärvar.skiva 202065, 20mm 3,220.00
5310001-55 Bussning 203942C 196.00
5310001-56 Rörlig sekundärvariatorskiva 266.00
5310001-57 Spiralfjäder svart 200371A 1,125.00
5310001-58 Kam 203821 140.00
5310001-59 Ersätts av 5310197-72 2.90
5310001-60 Glidklack 206458 (3 ST) 307.00
5310001-61 Kopplingshalva 2 klackar 231.00
5310001-64 Primärvariator 202030 3/4Þ 5,375.00
5310001-65 Medbringare 200376 3/4Þ 438.00
5310001-66 Fast primärvariators.202065 1,205.00
5310001-67-1 Luftfilter till 5,5 Hk Hondamotor 231.00
5310001-68 Skruv UNF 5/16 x1 1/2 FZB 10.70
5310001-69 Bricka primärvariator 4-6263 12.10
5310001-75 Flänslager RR 30 1,085.00
5310001-76 Drivaxel 2-0121 3,805.00
5310001-77 Fjäder ST-TF 4.5x35x85 206.00
5310001-78 Mässingsbussning 10381 221.00
5310001-79 OK 2-1831 (Utgått) 1,735.00
5310001-81 Koppl.halva (4 klor) 3-1967 2,815.00
5310001-82 Kopplingshalva 4-0160 1,425.00
5310001-83 Styrbroms vänster 3-0163 923.00
5310001-86 Stötstång kpl 385.00
5310001-88 Rör kopplingsgaffel 4-0458 282.00
5310001-89 Kopplingsgaffel kpl. 3-0119 2,955.00
5310001-90 Bromskona 4-0161:E 2,360.00
5310001-91 Bricka SRB 31x52x4 FZB 16.40
5310001-92 Skruv SK6SS 12x50 12.60
5310001-93 Innerring IR8x12x10.5 158.00
5310001-94 Låsring SGA 30 9.00
5310001-95 LÅSSPRINT LSA Dt 2.0 25.20
5310002-26 Stopphandtag kpl 3-1499 394.00
5310002-27 Microbrytare V3SUL 908.00
5310002-27-1 Microbrytare V3NSY1UL 240.00
5310002-29 Täckplåt 3-1453 644.00
5310002-32 Nippel stål 4-1935 för växelva 11.10
5310002-34 Fjäder 4-1511:a 30.30
5310002-35 Styrspak kpl 1-1452 9,290.00
5310002-36 Vajer balans 3-1481 51.20
5310002-38 Axeltapp wirehjul4-1450 465.00
5310002-39 Hölje växel (5310010-97) 458.00
5310002-39TR Ersatt av 5310135-64 449.00
5310002-44 Skruv M6S 5x14 FZB 1.00
5310002-45 Skruv M6S 6x14 FZB 0.80
5310002-47 Rörpinne FRP 3.5x30 1.20
5310002-48 Rörpinne FRP 2.0x30 0.90
5310002-49 Rörpinne FRP 3.5x20 0.90
5310002-50 Fäste till wire 4-1480b 5,310.00
5310002-51 Nippel till wire 4-1479 113.00
5310002-52 EGB0810-E40-Y 9.30
5310002-53 Kedja R51 ISO 081x47 länk L=597mm 167.00
5310002-54 Drev 4-1940 316.00
5310002-55 Rörpinne FRP 4x25 1.30
5310002-75 Skruvnippel 721-018-0500 50.20
5310002-76 Gashandtag kpl 3-1440 649.00
5310002-80 Hållnippel D10/D8x15 nr 050-00 4.40
5310002-81 Bussning PAP 0610 P10 7.10
5310002-83 Presenningssträckare 72.70
5310002-87 Tätning 25-01-040 gaswire 1.80
5310002-88 Hölje gas inkl. 011-054-5801 494.00
5310002-89 Nippelsats gas 159.00
5310002-94 Vajer broms 3-1526 inkl. hölje 388.00
5310002-95 Gummiklammer D16 D0716 29.90
5310002-98 Bussning PAP1210 P10 71.60
5310002-99 Gummibussning D15/D7x3 ADIPREN 2.80
5310003-26 Distansbricka rulle 4-1478 243.00
5310003-27 Oljebronsbussning 15/22x16-28 80.70
5310003-28 Rulle kpl 3-1474 2,060.00
5310003-29 Höger snedstag kpl 3-1493 1,255.00
5310003-30 Motorsågsfäste 2-1539 705.00
5310003-32 Fäste förvaringslåda 4-1541 427.00
5310003-33 Förvaringslåda kpl 2,095.00
5310003-34 Bakvikt 3-0589 1,005.00
5310003-35 Bottenplatta banke 2-1722 (Red) 7,710.00
5310003-36 Fjäder 4-1738 T.banke FZB 106.00
5310003-37 Fällhandtag banke 557.00
5310003-37-1 Fällhandtag banke ny 419.00
5310003-38 Stake banke 1,035.00
5310003-40 Axel rulle 4-1477 606.00
5310003-41 Lastskydd kpl 1-1473 6,320.00
5310003-42 Skruv M6S 16x65 FZB 34.20
5310003-43 Skruv M6S 12x25 FZB helg. NV=19mm 2.70
5310003-44 Mutter Lås M16 FZB 11.60
5310003-45 Traktorsprint TS 10/40 FZB Dim=10 16.40
5310003-46 Bricka banke 4-1733 92.40
5310003-47 Vänster snedstag kpl 2-1490 1,090.00
5310003-50 Skruv 4 x 25 A2 pozi oval HD Chip 1.30
5310004-24 Skyddsbåge 3-1971 636.00
5310008-33 Remskiva 3-0118 182.00
5310008-34 Kugghjul Z15 3-0105 143.00
5310008-35 Kugghjul Z69 3-0106 484.00
5310008-36 Kugghjul Z18 3-0107 2,070.00
5310008-37 Kugghjul Z68 3-0108 480.00
5310008-38 Axel 4-0122 63.70
5310008-39 Axel 4-0123 171.00
5310008-40 Axel 4-0124 101.00
5310008-44 Centrifugalkoppling 090-1155 992.00
5310008-45 Tätning SD30x40x4 20.10
5310008-47 Lock D42x2 1.80
5310008-48 Lock D40x2 2.50
5310008-50 Distansbricka ZW17x24 14.20
5310008-51 Kil 5x5x28 3.30
5310008-53 Wire 1315049 rostfri 50.40
5310008-53-1 Wire 1315049 rostfri 20.40
5310008-56 Drivrem 231 SPA 757 66.50
5310008-61 Skarvhylsa röd krympskarv 12.70
5310008-62 Kabelsko A 1565 G gaffelsko 15.40
5310008-70 Centrifugalkoppling 110-1116 6,310.00
5310008-71 Drivrem A26 201.00
5310008-74 Hölje inkl. wire 167.00
5310008-75 Lager NKI 17/20 650.00
5310008-79 Låsring SGH 35 2.40
5310008-80 Låsring SGA15 0.90
5310008-81 Kil 5x5x35 3.60
5310008-82 Kil 5x5x40 3.70
5310008-83 Drivrem A23 119.00
5310008-84 Lock 35x2 13.90
5310008-86 Lager 6202-RS1 32.00
5310008-89 Pinnskruv M8 4-0216 180.00
5310008-97 Distans 4-0210 103.00
5310008-99 Axel 3-0221 267.00
5310009-01 Kugghjul 3-0220 2,070.00
5310009-02 Kugghjul 3-0219 1,665.00
5310009-03 Kedjehjul 4-0206 3,480.00
5310009-04 Kedjehjul 4-0207 533.00
5310009-05 Rulle 4-0208 680.00
5310009-07 Kedja 1/2Þ nr ISO 08 A- 18 rullar 319.00
5310009-08 Kedjelänk rak 1/2ÞISO08B1 8.40
5310009-14 Växelförare 4-0307 3,275.00
5310009-15 Lägesväljare 548.00
5310009-18 Kedja 1/2Þ 34 rullar typ:08B 143.00
5310009-24 Wire 1g10m dia5 med krok 448.00
5310009-25 Clips 2700039 för HD-drivband 35.30
5310009-28 Bromsbelägg 5HK 70.80
5310009-32 Bromsbelägg 7HK 54.00
5310009-42 Slang PVC 5/16 Di=10 3613-060 36.60
5310009-43 Drivrem 883-70DF 200419A 913.00
5310009-55 Centrifugalvikt CF5 1018 247.00
5310009-56 Friktionsbelägg CFS 1019 1,160.00
5310009-56-1 Friktionsbelägg CFS 1019 684.00
5310009-57 Fjäder CFS 1357 106.00
5310009-60 Friktionsbelägg CF7 1059 1,145.00
5310009-60-1 Friktionsbelägg CF7 1059 458.00
5310009-61 Fjäder CF7 1202 51.80
5310009-64 Låsring SW 17 (WR 17) 7.60
5310009-67 Axel för broms back 3-0545 1,170.00
5310009-73 Expansionsbricka D=42 FZB 43.80
5310009-74 Expansionsbricka D=40 FZB 31.90
5310009-93 Wäxelwire 3-1525A (pianotråd) 55.20
5310009-94 Ändhylsa gängad M6 681-074-0605 60.30
5310009-96 Drivhjul i polyuretan 4207-300-10 290.00
5310009-98 Dekal Järnhästen 30 x 190 59.80
5310009-99 Kilremskiva 1Ax150 dd inkl bearb. 1,260.00
5310010-02 Remskydd kpl. 3-6354 3,300.00
5310010-03 Skruv RXK B4x6.5 FZB 15.40
5310010-04 Skruv MFS 4x8 FZB 2.60
5310010-06 Skruv MCS 4x45 FZB 0.90
5310010-07 Skruv MCS 5x16 FZB 0.90
5310010-08 Skruv MCS 6x30 FZB 0.90
5310010-09 Skruv M6S 4x20 FZB 1.10
5310010-10 Skruv M6S 5x20 FZB 0.80
5310010-11 Skruv M6S 6x25 FZB 0.80
5310010-12 Skruv M6S 6x45 FZB 1.00
5310010-13 Skruv M6S 8x25 FZB 1.30
5310010-14 Skruv M6S 8x35 FZB 1.30
5310010-16 Skruv M6S 8x60 FZB 2.40
5310010-17 Skruv M6S 8x65 FZB 2.80
5310010-18 Skruv M6S 8x70 FZB 4.50
5310010-19 Skruv M6S 8x80 FZB 7.10
5310010-20 Skruv M6S 10x70 FZB NV=17mm 5.20
5310010-21 Skruv M6S 10x90 FZB NV=17mm 6.30
5310010-23 Skruv M6S 16x50 FZB 25.50
5310010-24 Skruv M6S 10x45 FZB NV=17mm 4.10
5310010-26 Skruv MF6S 10x35 FZB 6.40
5310010-28 Mutter M6M4 stål FZB 0.40
5310010-29 Mutter ML6M 6 FZB 0.40
5310010-30 Mutter M6M8 stål FZB 0.60
5310010-31 Skruv SK6SS 6x10 FZB 1.40
5310010-32 Skruv SK 6SS 6x16 FZB 1.10
5310010-34 Skruv MF6S 6x16 Fzb 1.00
5310010-36 Skruv MF6S 6x30 FZB 2.70
5310010-37 Skruv MF6S 6x70 FZB 7.10
5310010-38 Skruv MF6S 8x20 FZB 1.70
5310010-41 Rulle 4-1847:B 201.00
5310010-42 Ändavslutning IKP D20/D16 1.50
5310010-43 Axel 4-1805 336.00
5310010-44 Remskiva 3-1804 531.00
5310010-45 Drivrem A36 MC Motorvinsch 5 Hk 237.00
5310010-46 Lager 6203-C-2HRS 158.00
5310010-47 Ersatt Av 5310139-36 944.00
5310010-48 Drivaxel 3-1760 537.00
5310010-49 Ersatt av 5310121-70 12.10
5310010-50 RA 17 FA119.1 939.00
5310010-51 Wirebroms kpl. 3-1756 1,435.00
5310010-52 Fjäder SF-DF 2x18x90 rostfri 195.00
5310010-53 Fjäder SF-TFX 2.5x7x45-FZB 31.30
5310010-54 Oljebronsbussn 25x32x30-39x3,5 125.00
5310010-55 Kugghjul 3-1759 1,980.00
5310010-56 Lintrumma kpl 3-1751 2,365.00
5310010-57 Bricka 4-1746 102.00
5310010-58 Huvudaxel 4-1747 360.00
5310010-59 Axel växelförare 4-1752 270.00
5310010-60 Axel wirebroms 4-1757 226.00
5310010-61 Låssprint LSA D3 30.30
5310010-63 Fjäder SF-DF 3.5x25x100 FZB ög 218.00
5310010-64 Bromsarm kpl. 3-1868 1,655.00
5310010-65 Skydd för broms 3-1871 1,630.00
5310010-66 Nippel 4-1863 116.00
5310010-67 Täcklock 4-1860 227.00
5310010-68 Tätning BA 45x60x7 28.00
5310010-69 Nav till broms 3-1858 1,245.00
5310010-70 Frinav INA HFL 3030 L564 1,030.00
5310010-71 Hus till broms 3-1857 1,580.00
5310010-72 Bricka broms 4-1859 174.00
5310010-73 Ändbricka 4-1861 1.40
5310010-75 Kil 5x5x30 SMS 2306 3.60
5310010-76 Kil 5x5x15 SMS 2306 2.40
5310010-77 Skruv till broms 4-1862 159.00
5310010-78 O-ring 39.2x3 SMS 1586 nitril 6.30
5310010-79 Ersatt av 5310121-57 975.00
5310010-81 Sprint kpl . 4-1775 537.00
5310010-82 Torn linspel 3-1773 2,175.00
5310010-83 Hållare Wirehjul 3-1769 1,765.00
5310010-84 Linstyrning kpl. 4-1778 906.00
5310010-85 Wirehjul 4-1764 283.00
5310010-86 Fästbricka linspel 4-1779 287.00
5310010-87 Navbricka wirehjul 4-1765 214.00
5310010-88 Wire 1g20 dia6,krok,stålkärna 873.00
5310010-90 Ram linspel kpl 1-1800 10,250.00
5310010-91 Fjäder DF 0.75x6x25 212.00
5310010-92 Urspårningskyddsplatta styrbro 23.80
5310010-93 Bricka till sek.var 17 MM 325.00
5310010-94 Bricka DB 19x26x1.5 stål 2.10
5310010-97 Växelwire kpl (sats) 198.00
5310010-98 Wire gas inkl. hölje 167.00
5310010-99 Fäste styrbroms 4-0164 146.00
5310011-04 Friktionsgummi nödstopp 2500 4.00
5310011-07 Bromsbygel höger 574.00
5310011-08 Bromsbygel vänster 574.00
5310011-12 Rembroms kpl. 488.00
5310011-13 Skruv M6S 8x45 FZB 4.50
5310011-17 Bricka NB 19x5x1 FZB 0.60
5310011-19 Saxpinne SP 2.5x20 stål FZB 0.70
5310011-21 Rörpinne FRP 5x16 1.20
5310011-22 Cylindrisk pinne CP 5x8 2.60
5310011-24 Adiprenehylsa 80 16/6.5 1g25 31.70
5310014-01 Propp 1/4 32.60
5310014-02 Rörpinne FRP 3x20 0.60
5310014-03 Saxpinne SP 2.0x18 0.80
5310014-05 Skruv M6S 4x12 FZB 0.70
5310014-07 Skruv MC6S 8x12 FZB 1.70
5310014-09 Mutter Lås M20 6.50
5310014-10 Skruv MF6S 8x30 FZB 2.70
5310014-11 Skruv MC6S 6x16 FZB 1.40
5310014-15 Skruv M6S 16x80 FZB 12.90
5310014-18 Nippel gas skruvnippel 721-023-0600 12.40
5310014-29 Kabel Lineax H07RN-F 2x1,5 R100 60.80
5310014-61 Balanskedja kpl. 2,410.00
5310014-63 Växelspak kpl 1,395.00
5310014-64 Dräneringsnippel 4-6144 862.00
5310014-65 Växeltråd 3-3550 41.90
5310014-66 Skruv SK6SS 5x12 0.60
5310014-67 Inre arm kpl. 3-3632 2,625.00
5310014-68 Snabbsprint kpl. 4-3628 314.00
5310014-69 Knutkors kpl. 4-3636 2,410.00
5310014-70 Skruv M6S 16x110 FZB 16.10
5310014-71 Linstyrning kpl kran 4-3640 927.00
5310014-72 Segment växel kpl 1,115.00
5310014-73 Adapter växelaxel 4,500.00
5310014-81 Wirekrok 4-6133 1,050.00
5310014-82 Schackel rak,okl 5/16" 14.20
5310014-83 Hjul inkl. nåll. 451-140-410 77.10
5310014-84 Hjul inkl. nåll. 451-200-413 146.00
5310014-85 Skruv M6S 14x160 FZB 72.00
5310014-86 Radialtätning BA/SC 30x62x7 69.10
5310014-87 Tätning RB 30x47x4,5 87.90
5310014-88 Distansring SS 30x42x2.5 20.50
5310014-89 Mutter Lås M14 FZB 7.60
5310014-90 Spännhjulsaxel 3-3791 1,410.00
5310014-90-1 Spännhjulsaxel kort sex-kant 1,445.00
5310014-93 Spännhjulslagring typ 2 (Black) 2,955.00
5310014-96 Hållare wirehjul kran 3-3637 1,465.00
5310014-98 Kätting HL 6-8 gul L=1300 mm 256.00
5310015-72 Smörjnippel M8 x 1,25 RAK SNR FZ 5.50
5310015-82 Fjäder 211573 227.00
5310016-63 Rörpinne FRP 5x40 3.90
5310016-95 Drivrem 5 HK JH 203581A 665.00
5310016-98 Bricka variator 79.10
5310016-99 Sekundär variator 3,150.00
5310016-99-1 Sekundär variator 215651C 3,770.00
5310017-62 Rörlig sekundärvar. skiva 219468A 1,335.00
5310017-63 Fast sekundärskiva 1,520.00
5310017-64 Primärvariator 5,5 hk 3/4" 2,930.00
5310018-02 Skruv MC6S 10x20 FZB 3.30
5310018-26 Övre ledstång 4-6088 380.00
5310018-28 Bussning gaffel växel 4-6053 338.00
5310018-47 Axelkoppling ND-48 PU1P 234.00
5310018-48 Axelkoppling NS 48P 242.00
5310018-49 Gummidämpning R-42 70.00
5310018-54 Luftnippel KR1/2Þ 103.00
5310018-56 Navmutter M12 12.50
5310018-57 Gummistålbricka 3/8 8.30
5310018-58 Gummistålbricka 1/2" 5.00
5310018-63 Traktorsprint 8 mm FZB 15.80
5310018-70 Skruv M6S 16x25 FZB 7.80
5310018-79 Axelkoppling 299.00
5310018-81 Bromshandtag 88-026 1,020.00
5310018-82 Gashandtag i plåt 1,020.00
5310018-83 Gaffellänk DIN 717 52 M12x24 60.90
5310018-84 Handtagskula WN03 40 M12 83.30
5310018-88 Bromskabel Hjulhäst 396.00
5310119-04 Skruv M6S 6x30 FZB 0.90
5310119-05 Yttre arm kpl kran 2-3633 4,655.00
5310119-06 Bricka NB 8x25x1,5 FZB 1.50
5310119-07 Hjulboggie Bak.Spec.5080210-30 3,040.00
5310119-08 Hjulboggie Fr.Spec.5080210-29 5,280.00
5310119-12 Axel D=20 rostfri kpl.4-6163 1,130.00
5310119-13 Axel D=15 rostfri 4-6161 433.00
5310119-14 Distanshylsa 4-6160 992.00
5310119-15 Axel D=16 4-6159 579.00
5310119-16 Axel D=15 4-6158 969.00
5310119-17 Hjulboggie bakre kpl.4-6155 1,240.00
5310119-18 Axel D=16 4-6154 L=170 mm 576.00
5310119-19 Axel D=20 kpl.4-6150 1,085.00
5310119-20 Hjulboggie främre kpl.4-6146 5,820.00
5310119-22 Skruv M6S 16x55 FZB 6.90
5310119-77 Höger snedstag JH 9hk 1,305.00
5310119-78 Vänster snedstag JH 9 HK 1,120.00
5310119-79 Stag växellägesst. JH 9HK 609.00
5310119-80 Distans variator 4-6260 777.00
5310119-81 Distans broms 4-6071 109.00
5310119-82 O-ring 17.17x1.78 NBR 70 1.30
5310119-84 Fästtapp 4-6121 266.00
5310119-88 Kätting D=5,5 (D=6,0) L=1300 170.00
5310120-00 Fäste bromskabel 5HK JH 403.00
5310120-04 Tank 9 Hk 1,865.00
5310120-05 Tank 13Hk 1,865.00
5310120-06 Tanklock 9 o 13Hk 414.00
5310120-07 Motorolja / växellådsolja JH/HH 149.00
5310120-13 Gaskabel . 4-6264 + 5310120-17 392.00
5310120-14 Bromswire 4-6265 + 5310120-18 410.00
5310120-15 Hölje gaswire 4-6264 106.00
5310120-16 Hölje bromswire gäng. ändhylsa 224.00
5310120-17 Gaswire med npl L=3050 011-054-9906 107.00
5310120-18 Bromswire L=3100mm 011-054-2018 126.00
5310120-19 Medbringare 1" axel 2,275.00
5310120-20 Primärvariaror 9hk 203543 1,520.00
5310120-21 Fast skiva prim. 9 hk JH 286.00
5310120-23 Skruv UNF 7/16x1 1/4 FZB 20.90
5310120-24 DRIVREM 9HK JH 203584A 777.00
5310120-25-1 Luftfilter till 9 Hk Hondamotor 231.00
5310120-26 Skiva rörl. prim. 9hk. JH 387.00
5310120-27 Lock variator 9 hk JH 99.10
5310120-28 Drivrem A40 MC Motorvinch 9 Hk 331.00
5310120-29 Motorplåt 9 hk JH 7,325.00
5310120-30 Distans L=25 9 hk JH 4-9570 62.80
5310120-31 Pinnbult M10x65 4-4178 46.20
5310120-32 Remskydd JH 9 hk 3-6357:A 2,130.00
5310120-33 Spärrhake styrspak ny typ 709.00
5310120-34 Fjäder ny styrspak 171.00
5310120-36 Distans rembroms 9 hk 10379 175.00
5310120-37 Styrspak ny typ 4,870.00
5310120-38 Låsring styrspak ny typ 335.00
5310120-39 Låsring med låsklack 379.00
5310120-41 Skruv SK6SS 10x10 1.50
5310120-42 Skruv M6S 10x50 FZB NV=17 mm 4.00
5310120-53 Koppling hydraulpump 9hk Var. 777.00
5310120-68 Hjul Bandstyrning JH 4-6117 2,385.00
5310120-70 Plastklackar variat.(3st) 204332A 194.00
5310120-70-1 Plastklackar variat.(3st) 2016- 282.00
5310120-71 Drivrem winsch HH 9 hk A39MC 107.00
5310120-75 Fjäder broms TF-2,0x14x100 FZB 109.00
5310120-79 Hjulboggie främre dubbel 5,295.00
5310120-80 Fäste snedstag kpl 1,940.00
5310120-81 Växellägesställare JH 953.00
5310120-82 Kil 8x7x20 9.50
5310120-83 Ram linspel 9HK JH 10,155.00
5310120-84 Bricka primärvariat. JH 9HK 353.00
5310120-85 Ram linspel 9HK OVSM 7,395.00
5310120-90 Lysspolesats kpl. 4,425.00
5310120-92 Slang PVC 5/16 157.00
5310120-94 Nippel 307.00
5310120-95 Låsring RS5 (nippelsats gas) 0.60
5310120-96 Nippel bromshandtag 72.30
5310120-97 Dränering böjd styrspak 3,085.00
5310120-98 Stag växellägesställare 4-6170 609.00
5310120-99 Fjäderfäste broms 5HK 327.00
5310121-00 Fäste bromskabel 5HK 434.00
5310121-02 Brickfjäder 12.5x6.2x0.7 10.20
5310121-03 Kopplingsarm typ 2 4,490.00
5310121-04 Tapp kopplingsarm typ 2 81.50
5310121-05 Klammer 35 mm 20.80
5310121-06 Fjäderfäste broms 9HK JH 373.00
5310121-07 Fäste bromskabel 9HK JH 6,915.00
5310121-08 Skruv M6S 5x8 FZB DIN933-8.8 0.30
5310121-09 Bricka NB 5x19x1 FZB 0.50
5310121-10 Bricka SRKB 35x7x2 3.60
5310121-17 Skruv MC6S 12x20 3.40
5310121-23 Bricka SRKB 35x7x2 FZB 1.90
5310121-24 Bricka S4B 9x25x3 FZB 2.40
5310121-35 Bricka S4B 7x20 fzb 2.40
5310121-63 Mutter Tensifläns M8 FZB 1.30
5310121-70 Handtagskula WN03-40 M10 sv. 41.50
5310133-20 Distans 97.10
5310133-34 Distansfäste. Ersatt av 5310137-95 375.00
5310133-35 Nedre distansfäste kpl 375.00
5310133-55 Skruv MC6S 8X90 fzb 7.10
5310133-63 Skruv UNF 7/16x2" FZB 74.20
5310133-66 Ombyggnadssats överdel styrspak 10,710.00
5310133-94 Karbinhake 50x5 fzb 10.20
5310134-25 Rörpinne FRP 4x30 1.20
5310134-85 Remskydd hydraulsats 2,955.00
5310134-86 Yttre sidoplåt hydraulsats 2,605.00
5310134-87 Täckplåt hydraulsats 2,095.00
5310134-88 Ventilhusfäste 574.00
5310134-89 Distans 137.00
5310134-90 Inre sidoplåt hydraulsats 2,275.00
5310134-91 Koppling variator 9 hk 44C 865.00
5310134-91-1 Koppling variator 13 hk 44C 501.00
5310134-92 Primärvariator 4,020.00
5310134-93 Tank kpl 3,310.00
5310134-94 Tankadapter kpl 601.00
5310134-95 Returfilter G1/2" 25-45l 1,215.00
5310134-95-1 Filterinsats 10 micron nom. 960.00
5310134-95-2 P-sats O-ringar 4st till OMTF09 960.00
5310134-95-3 O-ringsats PT9179 124.00
5310134-96 Vagnsbult MVBF M6x16 FZB 1.30
5310134-97 Slangklämma 26-38 FZB 32.30
5310134-98 Slang yd35 t5 l250 115.00
5310134-99 Andningsplugg m stänkskydd 168.00
5310135-00 Rörpinne FRP 4x12 3.00
5310135-02 Bakre läm 2,645.00
5310135-03 Vänster läm kpl. 2,955.00
5310135-04 Höger läm kpl. 2,955.00
5310135-05 Skruv MF6S 8x16 FZB 1.40
5310135-06 Skruv MC6S-GF 6 x12 fzb 2.60
5310135-07 Skruv UC6S 5/16UNFx5/8 4.50
5310135-08 Hydraulslang 3/8 L=140 böj-rak 225.00
5310135-09 Hydraulslang 3/8 L=345 böj-böj 341.00
5310135-10 Hydraulslang 3/8 L=425 Böjd - Rak 279.00
5310135-10-1 Hydraulslang 3/8 L=320 Rak - Rak 507.00
5310135-11 Skruv MC6S 12x30 FZB 3.50
5310135-12 Axelfäste 2,235.00
5310135-13 Axel 2,050.00
5310135-14 Lastplåt kpl 3,130.00
5310135-16 Skruv MC6S 6x80 Fzb 6.80
5310135-18 Brodd JH 110.00
5310135-19 Bricka 14172 dubbsats JH 21.80
5310135-25 Banke kpl m bottenplatta 7,165.00
5310135-27 Tippflak kpl svetsad 11,735.00
5310135-28 Tippflaksfäste höger 1,430.00
5310135-29 Tippflaksfäste vänster 1,430.00
5310135-30 Stång 470.00
5310135-37 Axelfäste övre 495.00
5310135-37-1 Axelfäste övre 60x40 2,275.00
5310135-38 Axelfäste undre 555.00
5310135-38-1 Axelfäste undre 60x40 2,275.00
5310135-39 Axel 1,055.00
5310135-42 Bakre läm smst. 4,640.00
5310135-43 Flak kombikärra kpl 17,185.00
5310135-44 Sidoläm 5,340.00
5310135-45-1 Främre infästning 1,170.00
5310135-46 Exenterlås + lockbeslag 703-41C 362.00
5310135-47 Skruv MFS 4x10 Fzb 1.10
5310135-48 Sidogaller 4,995.00
5310135-49 Bakre galler 6,375.00
5310135-55 Stake vänster 1,820.00
5310135-56 Stake höger 1,820.00
5310135-58 Remskydd JH129 Pro 1,155.00
5310135-59 Plåtsvep remsk. JH129 ProV 1,100.00
5310135-60 Remskydd yttre JH129 ProV 616.00
5310135-61 Skruv UC6S UNC 3/8"x3/4"(7/8") 9.30
5310135-62 Mutter snabblås M5 NUT955 fzb 10.20
5310135-63 Skruv U6S 5/16" L= 5/8 UNC GR.5 fzb 5.60
5310135-64 Pianotråd 1,5 mm (2 m) 9.50
5310135-67 Laststång kpl. 2,540.00
5310135-68 Bakre stake kpl. 1,545.00
5310135-69 Lyftrör kpl. 1,755.00
5310135-70 Rör lackat 840.00
5310135-81 Bussning PAP 0608 P10 19.00
5310135-95 Reservdelskit Lamor Diesel DB 10,390.00
5310135-96 Bromsbygel kpl. 2,605.00
5310135-97 Grävskopa till Hydraulkran 60 liter 18,130.00
5310135-98 Skruv P6SS 10x20 6.40
5310136-03 Dekal riskområde kran 70 X 210 MM 80.10
5310136-04 Dekal Hydraulisk Kran 35 X 235 MM 75.20
5310136-05 Drivaxel splinesad enl. ritn. 17540 1,950.00
5310136-06 Kugghjul Z=68, Mod 2,25 Rit 17543 2,890.00
5310136-07 Kopplingshalva JH splinesad 17550 2,300.00
5310136-08 Nedre fästbult Remskydd 2008- 1,060.00
5310136-09 Övre fästbult Remskydd 2008- 974.00
5310136-10 Remskydd kpl 5.5 HK std 2008- 2,770.00
5310136-50-1 Luftfilter till 13 Hk Hondamotor 298.00
5310136-82 Styrbroms JH kpl. smst. 2 st 7,635.00
5310137-01 Hydraulkit 1,9 cm3 22,070.00
5310137-02 Hydraulkit ? cm3 22,070.00
5310137-04 Hydraulpump B&P Gr1 4.97cc 1:8 std 2,425.00
5310137-05 Anslutning 90G 30- G3 163.00
5310137-06 Adapter rak 132 UG 3/8 UG 3/8 17.60
5310137-72 Skruv U6S 3/8 UNF x 2 1/4" FZB 12.70
5310137-95 Remskydd JH Winsch 9 HK delat. 2,955.00
5310137-97 Borrmall primärvariator 203.00
5310137-98 Slang til returfilter L=200 inv 25 120.00
5310138-33 Distansplatta växellåda, chassie 33.30
5310138-44 Motorhylla 13 hk IH 1,165.00
5310138-45 Fäste för bromsok 671.00
5310138-47 Segment, växelspak IH 277.00
5310138-48 Växelstång kpl. bockad 1,340.00
5310138-49 Fäste för växelspak 165.00
5310138-50 Växelstång bockad 228.00
5310138-51 Stång växelspak 161.00
5310138-52 Motorhylla 9 hk 2009- 978.00
5310138-53 Hölje bromswire L=750 105.00
5310138-54 Sekundärvariator 7" 3,205.00
5310138-54-1 FAST SEKUNDÄRSKIVA (MAX-TROQUE) 1,295.00
5310138-54-2 BUSSNING (MAX-TORQUE) 119.00
5310138-54-3 RÖRLIG SEKUNDÄRVAR.SKIVA (MAX-TOR.) 947.00
5310138-54-4 PLASTKLACKAR VARIAT. 3 ST (MAX T.) 727.00
5310138-54-5 FJÄDER SEKUND.VAR. (MAX TORQUE) 262.00
5310138-54-6 KAM SEKUND.VARIATOR (MAX TORQUE) 375.00
5310138-54-7 BRICKA SEKUND. VAR. (MAX TORQUE) 4.30
5310138-55 Drivrem 5,5hk JH 203583A 1,120.00
5310138-56 Primärvariator 5,5 hk 3/4" 4,785.00
5310138-57 Drivrem 9hk JH 203586A 1,145.00
5310138-65 Distans L=17 13 hk JH 243.00
5310138-66 Växellägesställare 2010 4,145.00
5310138-66-1 Växellägesställare PH 1,545.00
5310138-67 Gaffellänk-M8x16 68.50
5310138-68 Handtagskula M8 57.80
5310138-70 Sekundärvariator 7" (Max Torque) 3,205.00
5310138-70-1 Sekundärvariator 7",17 mm (Max T) 3,205.00
5310138-70-2 Sekundärvariator 7" (Max T) sats. 3,820.00
5310138-71 Adapterhylsa växellåda 432.00
5310138-72 Fäste sträckare kuggrem JH 439.00
5310138-73 Secundäraxel JH 1,520.00
5310138-77 Växellägesställare kpl. mellanaxel 3,625.00
5310138-78 Motorhylla 13 hk 2010 1,240.00
5310138-82 Remskydd kpl. mellanaxel 1,715.00
5310138-83 Primärvariator CVTech 6,380.00
5310138-83-1 Fast primärvariatorskiva 2,240.00
5310138-83-11 Trumma primärvariator 471.00
5310138-83-12 Låsbricka primärvariator 27.80
5310138-83-13 Låsmutter primärvariator 35.80
5310138-83-14 Block primärvariator 296.00
5310138-83-15 Vikt 275 gr primärvariator 370.00
5310138-83-2 Rörlig primärvariatorskiva 1,735.00
5310138-83-3 Bricka primärvariator 195.00
5310138-83-4 Skålbricka primärvariator 196.00
5310138-83-5 Fjäder primärvariator 315.00
5310138-83-6 Slagspårbricka primärvariator 283.00
5310138-83-8 Fjäderkåpa primärvariator 82.50
5310138-83-9 Låsring primärvariator 21.40
5310138-84 Secundärvariator CVTech 5,585.00
5310138-84-1 Fast sekundärskiva 2,000.00
5310138-84-3 Rörlig sekundärvariatorskiva 1,625.00
5310138-84-4 Fjäder sekundärvariator 208.00
5310138-84-5 Kam sekundärvariator 1,445.00
5310138-84-6 Kil sekundärvariator 23.30
5310138-84-7 Låsring sekundärvariator 34.60
5310138-84-8 Plastklack sekundärvariator 32.30
5310138-85 Drivrem CVTech (BD52-2181-S) 1,330.00
5310138-86 Skydd till lagerbock kpl. 815.00
5310138-87 Plåt bak variator 1,120.00
5310138-88 Kuggremshjul HTD 38-8M-30-6 1,265.00
5310138-89 Kuggremshjul HTD 38-8M-30-6F 1,265.00
5310138-90 Kuggrem 920 1,260.00
5310138-91 Spännelement TE2 798.00
5310138-92 Spännrulle 1,585.00
5310138-96 Låsspak 2010 278.00
5310138-97 Lagerkonsol, mellanaxel 821.00
5310138-98 Vridfäste sträckare, kuggrem 281.00
5310138-99 Fäste styrspak kpl. 2010 2,595.00
5310139-01 Styrspak svetsad 2010- 6,545.00
5310139-01-B Styrspak svetsad 2010- (Black) 6,545.00
5310139-03 Lager TASE20-N#E 20x130x64 2,235.00
5310139-05 Snedstag vänster mellan. kpl. 2010- 1,005.00
5310139-06 Snedstag höger mellan. kpl. 2010- 1,195.00
5310139-07 Distans u-profil, handwinch 470.00
5310139-08 Distansbricka lager 243.00
5310139-09 Kopplingsarm mellanaxel 1,220.00
5310139-32 Bricka 8,5x40x8 JH 108.00
5310139-33 Inställningsbult GN817 BNIK 12-15 478.00
5310139-33-1 Inställningsbult GN 817-12-15 lås 783.00
5310139-36 Växelspak kpl. linspel 2010- 1,420.00
5310139-37 Hylsa kopplingsarm 106.00
5310139-38 Motorhylla 9 hk 2010- Mellana. 1,000.00
5310139-39 Kilremhjul d=65 linspel 2010 237.00
5310139-40 Adapter koppling hydraulp. 476.00
5310139-41 Secundärvariator (max-t) Sats. 4,120.00
5310139-42 Skruv U6S 8.8 7/16" UNF x114 FZB 41.60
5310139-44 Plattkil 3/16" L=163 mm 556.00
5310139-46 Plattkil 8x7x63 6.40
5310139-47 Skruv M6S 12x150 FZB NV=19mm 14.70
5310139-48 Fäste snedstag 9-13HK Pro 608.00
5310139-50 Skruv MF6S 10x16 10,9 FZB 4.20
5310139-51 Remskydd Mellanaxel kpl Pro 9JH 1,725.00
5310139-52 Distans, fäste snedstag 157.00
5310139-58 Distans adapteraxel JH Pro, Std 190.00
5310139-59 Remskydd yttre JH 1,525.00
5310139-60 Remskydd yttre JH Hydraul 1,565.00
5310139-61 Fäste pump och riktningsventil 1,535.00
5310139-62 SNABBLÅSMUTTER M6 FZB 16.40
5310139-63 Fäste för pump och riktningsv kpl. 1,095.00
5310139-65 Kugghjul utbyteskit 4,150.00
5310139-67 Bricka 8,5x40x40 126.00
5310139-77 Rembroms mellanaxel 2010- 240.00
5310139-78 Ersättningskit kugghjul 5310000-91 4,660.00
5310139-79 Stag växellägesställare 928.00
5310139-81 Skruv M6SZ 8x16 FZB Tensilock 2.10
5310139-82 Distansbricka växellåda 25.70
5310140-07 Saxpinne SP 5x50 FZB 1.80
5310140-47 Wireinfästning kpl. (Malaysia) 711.00
5310140-52 Slang 4 x 7 mm 41.80
5310140-53 Hölje bromswire (Malaysia) kpl. 297.00
5310140-54 Hölje gaswire (Malaysia) kpl. 287.00
5310140-63 Stopp styrspak (Malaysia) 109.00
5310140-64 Bricka TBRB 21x36x6 fzb 5.70
5310140-65 Fäste älgbygel kpl. 2,960.00
5310140-66 Älgbygel kpl. 3,020.00
5310140-69 Täckplåt kpl. 645.00
5310140-70 Drivaxel JH 2012- 2,735.00
5310140-71 Täckplåt motor 936.00
5310140-72 Kopplingsgaffel kpl. (Malaysia) 2,235.00
5310140-73 Halvmåne kopplingsgaffel (Malaysia) 767.00
5310140-74 Hylsa kopplingsgaffel (Malaysia) 240.00
5310140-75 Passbult MC6SPB M8H10 x 25 12,9 65.30
5310140-76 Fästtapp bromskona 45.40
5310140-77 Insatslager GE30-KTT-B 549.00
5310140-81 Bricka boggie (Malaysia) 47.30
5310140-83 Skruv MC6S 12x16 FZB 4.00
5310140-85 Bricka RBS 10,5x30x2,5 FZB 1.10
5310140-88 Glidlager FB090 L=25 64.20
5310140-89 Bussning Ø 14/16x25 12.20
5310140-91 SLANG JH L=1120 1/4" RAK/90K 1,655.00
5310140-92 SLANG JH L=1850 1/4" RAK/90K 715.00
5310140-94 Insatslager GE30-KTT-B komplett PH 824.00
5310140-98 Fäste H kpl. tippflak hydraulkran 1,750.00
5310140-99 Fäste V kpl. tippflak hydraulkran 1,750.00
5310141-00 Gängplatta tippflak hydraulkran 1,355.00
5310141-01 Främre stöd tippflak hydraulkran 2,440.00
5310141-05 Styrspak kpl. PH 3,350.00
5310141-06 Fäste styrspak kpl. PH 2,075.00
5310141-08 Spännhjulslagring smst. PH 6,305.00
5310141-11 Spännhjulslagring kpl. PH (Black) 3,300.00
5310141-12 Hjul Nylon Typ 82 D=150 PH 483.00
5310141-13 Hjul Nylon Typ 82 D=200 Nav=52 PH 866.00
5310141-15 Rör Spännhjulslagring PH 324.00
5310141-22 Segment, växelspak PH 277.00
5310141-23 Stång växelspak 10 mm 316.00
5310141-28 Axel spännhjulsl. Plasthjul 1,070.00
5310141-32 Hjul Nylon Typ 82 D=200 Nav=60 PH 792.00
5310141-35 Drivaxel interndrivning smst. 9,580.00
5310141-37 Mutter M6M M16 Varmförzinkad 8.20
5310141-41 Drivhjul interndrivning 493.00
5310141-47 Dragfjäder 5x30x240 251.00
5310141-48 Fäste timräknare JH 134.00
5310141-49 Skruv M6S 16x200 helg. FZV 279.00
5310141-51 Skruv M6S 14x150 FZB 25.10
5310141-52 Hölje broms inkl. vajer 150.00
5310141-53 Hölje gas inkl. vajer 117.00
5310141-68 Drivaxel PH 3,295.00
5310141-69 Hjulboggie främre H. kpl. PH 1,970.00
5310141-70 Hjulboggie främre V kpl. PH 1,970.00
5310141-71 Hjulboggie bakre PH 1,765.00
5310141-75 Manöverenhet kpl. 5,620.00
5310141-86 Glidlager Iglidur JSM-303425 203.00
5310141-90 Boggieaxel konisk JH-M 1,635.00
5310141-92 Lagerhus FLAN62-MSA-FA125#EN 177.00
5310141-94 Motorhylla slunkoppling (sec.125 mm 962.00
5310141-97 Skyddsplåt kpl PH 3,635.00
5310141-98 Centrifugalkoppling 110-1554 SPB 5,455.00
5310141-99 Kilremskiva 2 B-125 1,210.00
5310142-18 Kilrem B31 (L=830 mm) 131.00
5310142-20 Drivaxel PH runt lagerläge 3,740.00
5310142-27 Bromsskiva med nav 145 mm 728.00
5310142-31 Motorhylla 13 hk 44C broms D=145 mm 1,690.00
5310142-56 Flyttbar vikt kpl. 3,995.00
5310142-66 Fäste chssie, Tippflak Flex 628.00
5310142-67 Fäste tryckstång, Tippflak Flex 931.00
5310142-69 Tryckstång, Tippflak Flex 1,115.00
5310142-72 Hjulboggie fr. dubbel smst (Black) 3,575.00
5310142-73 Hjulboggie ba. dubbel smst (Black) 3,040.00
5310142-83 Hydraulcylinder 50-25-300 2,365.00
5310142-94 Hydraulslang tryck cylinder Flex 1,090.00
5310142-95 Hydraulslang drag cylinder Flex 1,155.00
5310143-10 Motorhylla 13 hk Mellan D=145 mm 3,080.00
5310143-15 Motorhylla 9 hk 44C broms D=145 mm 1,675.00
5310143-16 Fäste bakre kpl, Älgflak Flex 1,355.00
5310143-17 Fäste främre kpl, Älgflak Flex 856.00
5310143-19 Distans, Drivaxel interndrivning 155.00
5310143-23 Tryckstång, Klämbanke Flex 1,270.00
5310143-30 Bussning led, Tippflak 132.00
5310143-42 Bussning dragkula 368.00
5310143-43 Handgas hydraul JH 500.00
5310143-54 Hjulboggie främre kpl. 2016- 3,445.00
5310143-55 Hjulboggie bakre kpl. 2016- 1,540.00
5310143-69-1 Dragkula 50 mm kapad 387.00
5310143-77 Adapter 445 45gr UG1/2" IG1/2" 154.00
5310143-83 Adapter 488 90gr UG1/2" IG-1/2" 156.00
5310143-84 Mothåll, Lagerhus drivaxel 158.00
5310143-85 Flyttbar vikt kpl.Hydraulkran kpl 3,995.00
5310143-95 Sugslang hydraulkit JH 365.00
5310144-11-2 Wire 5 mm, 20 m TYP 501 727.00
5310144-20 Batterilåda kpl Yanmar 4,310.00
5310144-21 Lock Batterilåda Yanmar 1,090.00
5310144-34 Tändstift Champion N9YC 113.00
5310144-57 Distans yttre, Drivaxel 102.00
5310144-58 Bricka yttre, Drivaxel 58.00
5310144-97 Handgas hydraul växellägest. smst 1,305.00
5310145-02 Slang till rotator BX20 381.00
5310145-03 Slang till gripklo G008 281.00
5310145-28 Dekal JärnHästen 250x 33 280.00
5310145-32 Vajerhölje PI spiral 6,0/5,0/2,4 192.00
5310145-45 Vajerhölje gasvajer JH helt 478.00
5310145-46 Vajerhölje bromsvajer JH helt 425.00
5310145-47 Tank kpl 11 liter 2,960.00
5310145-69 Sats fäste tippflak Classic på Flex 296.00
5310146-09 Hydraulcylinder 50-25-400 2,595.00
5310146-17 Gummipackning 4,8mm för jeepdunk 28.80
5310146-51 Glidskena chassie essence ok 862.00
5310146-66 Lyftarm 2,090.00
5310146-81 Bränsleslang inv. 8mm 261.00
5310146-83 Tryckfjäder tillbehörsfäste 188.00
5310146-84 Rörpinne 5x30 4.30
5310146-85 Rörpinne 5x26 4.30
5310146-86 Glidlager, Lyft essence 120.00
5310146-87 Skruv MK6S 10x20 FZB 6.00
5310146-89 Bensinslang 8 mm 204.00
5310146-90 Slangklämma mini 12mm 22.60
5310147-01 Startsnöre Honda 4,37mm 11.40
5310147-19 Radiostyrning vinsch, essence kompl 3,110.00
5310147-29 Fjäder ST-TF 9x45x100 812.00
5310147-30 Säkringshållare 6 st säkr. 546.00
5310147-31 Elbox 160x120x71 238.00
5310147-32 Skruv P6SS 6x12 1.50
5310147-34-1 Kabelförskruvning M16 23.10
5310147-36 Gummidämpare essence 81.20
5310147-54-1 Adapter muff utvxinv 3/8 147.00
5310147-97 Mutter ML6M8 FZB 1.50
5310147-98 Bricka TRB 6,6x22x2 FZB 1.90
5310150-44 Cylinder 50-25-200 3,860.00
5310154-56 Kugghjul z=68, sätth. HH 5,480.00
5310192-99 Skruv M6S 8x22 FZB 1.40
5310193-00 Distansrör 4-6127 149.00
5310193-02 Bygel diffspärr 4-6198 498.00
5310193-03 Hållare diffspärr 4-6195 466.00
5310193-04 Motorhylla 9 hk 2-6249 3,625.00
5310193-08 Verktygssats JH 1213 233.00
5310193-09 Chassie JH 1-6054 30,550.00
5310193-13 Bromsskiva 4-6203 986.00
5310193-14 Skruv MCS 5x10 FZB 0.60
5310193-17 Växellägesställare 1-6096:a 1,985.00
5310193-18 Nippel 4-6207 269.00
5310193-19 Snedstag vä sv 3-6215 1,340.00
5310193-20 Snedstag hö sv 3-6217 1,595.00
5310193-21 Snedstag vä sv 3-6216 1,005.00
5310193-22 Snedstag hö sv. 3-6218 1,195.00
5310193-23 Övre stag 4-6224 1,015.00
5310193-24 Övre stag 4-6222 679.00
5310193-26 Lastskydd 2-6213 5,770.00
5310193-26-1 Lastskydd exkl. fäste rulle, snedst 5,270.00
5310193-27 Motorhylla 5,5hk 2-6248 1,970.00
5310193-40 Växelstång JH nytt chassie 4-6589 2,720.00
5310193-46 Axel broms 4-6228 195.00
5310193-47 Bromsok 891346-121 inkl. hållare 2,415.00
5310193-48 Bromsbelägg JH 610.00
5310193-48-1 Bromsbelägg caliper 218198A(211674) 201.00
5310193-49 Fjäder caliper 43.30
5310193-50 Bromsarm caliper 77.80
5310193-52 Skarvhylsa el JH 2.50
5310193-53 Ram linspel 9,165.00
5310193-54 Fjäder sekund.var. 215698A blå 240.00
5310193-55 Kam sekund.variator (ny) 215650A 264.00
5310193-57 Bricka TF 28x12,2x1,5 9.40
5310193-58 Adapterplatta 3-6251 1,220.00
5310193-59 Slang grå PVC 45 mm 178.00
5310193-68 Skruv MC6S 4x8 FZB 3.50
5310194-45 Skruv T6SS M6x10 2.10
5310195-04 Tätning BA 25x47x7 37.50
5310195-05 Bricka FBB 10,2 FZB 0.50
5310195-06 Bricka -6314 ersatt av 5310000-22 1.80
5310195-07 Hjulboggie främre lagrad smst. 11,415.00
5310195-08 Hjulboggie bakre lagrad smst 10,635.00
5310195-09 Remskydd 129 pro 3-6364 897.00
5310195-16 Boggiefäste främre svetsat 618.00
5310195-19 Axel 3-6313 1,525.00
5310195-21 Hjulboggie fr 4-6309 (black) 1,800.00
5310195-22 Hjulboggie bakre 4-6310 (Black) 4,565.00
5310195-23 Boggiefäste bakre svetsat 559.00
5310195-24 Axel D=16 kpl. 4-6507 531.00
5310195-50 Dekal varning div. Obs! 35 x150 mm 176.00
5310195-58 Wirestyrning kpl 2,215.00
5310195-84 Hjul Nylon Typ 82 D=150 art 793732 428.00
5310195-84-1 Hjul Nylon Typ PO, D=150 283.00
5310195-84-M Hjul Nylon Typ 82 D=150 (Malaysia) 154.00
5310195-85 Hjul Nylon Typ 82 D=200 art 746800 529.00
5310195-85-1 Hjul Nylon Typ PO, D=200 524.00
5310195-85-M Hjul Nylon Typ 82 D=200 (Malaysia) 240.00
5310195-90 Chassie JH (9703 Nytt utf.) 31,790.00
5310195-91 ERSATT AV 5310195-24 AXEL + BRICKA 1,520.00
5310195-92 Axel -6338 657.00
5310196-03 Kedjelås O-ringskedja 5/8 241.00
5310196-09 Stötstång kpl (styrsp.m.-98) 651.00
5310196-10 Styrspak svetsad 6,545.00
5310196-11 Gashandtag kompl. 1,240.00
5310196-12 Bromshandtag kompl. 874.00
5310196-13 Distanshylsa 120.00
5310196-14 Arm för parkeringsbroms 4-6433 133.00
5310196-15 Skruv SK6SS 8x25 2.00
5310196-16 Brickfjäder 8,2x20x0,8 5.10
5310196-17 Manöverenhet kpl. 3,130.00
5310196-18 Skruv MC6S 6x70 fzb 7.60
5310196-19 Stång för nödstopp 686.00
5310196-20 Fjädr. trycksk. GN 615 K M8 79.10
5310196-21 Skruv MC6S 3x20 FZB 0.50
5310196-23 Excenter (styrsp.m.-98) 4-6446 127.00
5310196-24 Fäste för styrspak kpl. 2,555.00
5310196-25 Fjäderfäste kpl. 4-6281 712.00
5310196-26 Stoppring 1,010.00
5310196-27 Spärrhake 179.00
5310196-28 Fjäder 4-6391 förzinkad 468.00
5310196-29 Kona till nödstopp 4-6422 203.00
5310196-30 Justerskruv M6x25 711-060-2510 6.10
5310196-31 Hjulboggie främre kpl. 4-6438 3,300.00
5310196-32 Hjulboggie bakre kpl. 4-6439 3,455.00
5310196-34 Hjulboggie bakre enkel smst 5,715.00
5310196-35 Axel kpl. 396.00
5310196-38 Bandsträckare smst. 1,930.00
5310196-42 Sprint 4-6460 360.00
5310196-42-M Sprint (Malaysia) 406.00
5310196-43 Distans inkl. skruv 9hk JH 152.00
5310196-64 -Lager 2206 2RS 350.00
5310196-67 Skruv M6S 16x200 FZB 91.20
5310196-71 Skruv M6S 16x100 FZB 17.00
5310196-74 Lager 6004 C 2HSR 96.80
5310196-95 Marinslang 105-45 45 mm 468.00
5310197-15 Fast nyckel dubbel 17-19 69.60
5310197-25 Motvikt 3-9522 1,045.00
5310197-57 Fäste styrspak kpl. (9904) 2-6520 2,925.00
5310197-58 Hylsa 4-6493 1,545.00
5310197-61 Slang (Ultraformslang) L=1730mm 10.10
5310197-62 Hölje 231-070-1002 L=655mm (9904) 11.10
5310197-63 Hölje 231-070-1002 L=825mm (9904) 24.40
5310197-64 Kit Wirehjul (Växellägesst.) 1,375.00
5310197-65 Skruv M6S 12x140 FZB NV=19mm 38.90
5310197-66 Drivrem 884-70 203578 C 394.00
5310197-67 Kabelstyrning 4-6599 343.00
5310197-68 Navbricka 4-3602 221.00
5310197-70 Wirekrok smst. 4-6617 1,275.00
5310197-72 Sprängring SW 28 obeh. 2.80
5310197-73 Remskyddsskruv 4-6641 432.00
5310197-75 Sidobalk kpl vänster 2-6539 T-kärra 5,535.00
5310197-76 Sidobalk kpl höger 2-6540 T-kärra 5,195.00
5310197-77 Sidobalk 3-6548 vänster T-kärra 2,330.00
5310197-78 Sidobalk 3-6549 höger T-kärra 2,330.00
5310197-79 Avbärare 3-6555 vänster 1,980.00
5310197-80 Avbärare 3-6556 höger 1,980.00
5310197-81 Boggie 4-6560 1,875.00
5310197-82 Distansbalk kpl 3-6563 T-kärra 1,840.00
5310197-83 Plattform 2-6567 T-kärra 5,400.00
5310197-88 Stake kpl 4-6580 T-kärra 1,925.00
5310197-89 Låstapp kpl T-kärra 917.00
5310197-90 Sprint kpl 4-6586 T-kärra 447.00
5310197-92 Distans 4-6634 82.40
5310197-95 Schackel Lyrformad klass 3 M12 522.00
5310197-96 Ringsprint 8 mm 12.80
5310197-98 Schackel-skruv rak 5 mm 8.10
5310198-00 Skruv MVBF M16x240 FZB 70.20
5310198-01 Skruv MVBF M16x45 FZB 15.90
5310198-04 Bricka BRB 26x45x4 FZB 6.30
5310198-05 Ändhylsa gängad M6 681-064-0605 6.80
5310198-27 Fäste vänster (Tippflak) 478.00
5310198-30 Fäste höger (Tippflak) 478.00
5310198-31 Skruv M6S 12x35 FZB 11.60
5310198-32 Skruv M6S 10x80 FZB NV=17mm 6.40
5310198-43 Bygel kpl. 4,845.00
5310198-44 Hjul 16x6,5-8Þ 4prFRI75 inkl kapsel 1,435.00
5310198-49 Ram kpl. 15,575.00
5310198-50 Plattform smst. 9,800.00
5310198-51 Plattform kpl 10,030.00
5310198-52 Centralbalk 2,705.00
5310198-53 Boggie höger 6,475.00
5310198-54 Boggie vänster 6,475.00
5310198-57 Fjäder rostfritt 0,75x6x60 art 3750 131.00
5310198-58 Fjäder rostfritt 1x8x80 art 4809 164.00
5310198-59 Dubbfäste 4-6636 388.00
5310198-60 Wirekrok 4-6134 598.00
5310198-61 Hjul 4-6137 247.00
5310198-62 Wirestyrning kpl. 4-6618 430.00
5310198-63 Navkapsel 47 mm 619280 55.90
5310198-65 EGB1010-E40-Y 27.10
5310198-66 Skruv M6S 4x16 FZB 0.80
5310198-68 Bromskona 3-6642 2,555.00
5310198-68-1 Bromskona 3-6642 235.00
5310198-70 Lyftögla med hål M16 221.00
5310198-92 Bakgavel kompl. 3,065.00
5310198-93 Älgflak svetsat 7,740.00
5310198-94 Stöd främre 3-6237 1,095.00
5310198-95 Fästtorn (älgflak) 2-6257 2,000.00
5310198-96 Skruv M6S 12X100 fzb NV=19mm 9.90
5310198-98 Karbinhake 70x7 16.10
5310198-99 Wirerör 446.00
5310199-00 Wireinfästning kpl. 420.00
5310199-01 Adapter wireinfästning 468.00
5310199-04 Bromskabel kpl 10439 409.00
5310199-05 Gaskabel kpl 10434 339.00
5310199-06 Kit wireinfästning 1,960.00
5310199-18 Löphjul 10538 156.00
5310199-32 Hölje inkl gäng. ändhylsa 164.00
5310199-34 Primärvariator 9hk EX9094 44C 5,805.00
5310199-35 Drivrem 9hk JH 203585A 777.00
60000 Lageröra 3-0494 127.00
60010 Fyrkantr. 60x60x4 L=1000 +0-3 mm 602.00
60048 Pinne kopplingsgaffel 2.70
60057 Nav sexkant 4.30
60265 Fäste 4-1771 431.00
60317 Fästtapp4-1721-C 25.20
60347 Fäste Skyddsbåge 4-1972 88.50
60356 Lagerhylsa 3-3788 419.00
60373 Rör t. linspel 4-6624 380.00
60686 Adapter 4-3620 102.00
60962 Lagerhus 265.00
60974 Distansrör -6336 149.00
61335 Segment Bandspänning 4-6452 78.60
61612 U-balk övre 250.00
61616 Svep remskydd Mellanaxel 454.00
61617 Lock remskydd mellanaxel 283.00
61620 Plåt för inställningsbult 341.00
64100491 Dammskydd för HONA 1/2" röd 31.60
64100633 Snabbkoppling G1/2" hona AF-1008 204.00
64100635 Snabbkoppling G1/2" hane AM1008 79.40
7216154-01 Saxpinne SP 2x20 stål FZB 0.40
7216181-01 Saxpinne SP 3.2x20 stål 1.40
7216197-01 Saxpinne SP 4x25 stål FZB 1.50
7216214-01 Saxpinne SP 5x30 stål FZB 1.70
7216216-01 Saxpinne SP5x50 stål FZB 0.90
7218456-01 Bult CBH 10x25 stål FZB 34.80
7231287-01 Skruv MRX 4x8 FZB (nippelsats gas) 0.40
7235230-01 Skruv MFS 3x20 FZB 0.90
7252368-71 Skruv M6S 6x16 FZB 0.70
7252376-51 Skruv M6S 6x35 FZB 0.90
7252386-51 Skruv M6S 6x80 FZB 3.20
7252449-51 Skruv M6S 8x16 helg. FZB 2.60
7252461-51 Skruv M6S 8x50 FZB 2.20
7252471-51 Skruv M6S 8x100 FZB 12.80
7252491-71 Skruv M6S 10x20 fzb 4.00
7252493-71 Skruv M6S 10x25 FZB helg. NV=17 mm 6.50
7252497-51 Skruv M6S 10x35 FZB helg. NV=17mm 2.50
7252499-51 Skruv M6S 10x40 FZB NV=17mm 3.90
7252515-51 Skruv M6S 10x120 FZB NV = 17 MM 24.00
7255325-01 Skruv MC6S 5x10 FZB 1.40
7255333-01 Skruv MC6S 5x25 FZB 0.80
7255376-01 Skruv MC6S 6x40 FZB 1.30
7255376-55 Skruv MC6S 6x35 FZB 1.00
7255493-01 Skruv MC6S 10x25 FZB 7.60
7256459-51 Skruv MF6S 8x40 FZB 2.80
7256493-51 Skruv MF6S 10x25 FZB 5.90
7287285-01 Skruv SK6SS 5x 5 FZB 1.30
732-1019 Bromsbelägg (Olav) 732-1019 228.00
7322118-01 Mutter Lås M8 FZB 1.50
7322510-01 Mutter Lås M3 FZB 0.80
7322518-01 Mutter Lås M8 FZB ( SE 7322118-01 ) 0.70
7341162-71 Bricka BRB 8.4x16x1,5 FZB 0.80
7341177-71 Bricka BRB 13x24x2 FZB 1.00
7341185-71 Bricka BRB 17x30x3 FZB 3.60
7353119-00 Låsring SGA 17 1.00
7353137-10 Låsring SGH 40 4.90
7353140-10 Låsring SGH 47 15.60
7382104-04 Lager 6004-2RS 57.50
7382105-04 Lager 6005 2RSR 180.00
7382106-04 Lager 6006 2RSR 197.00
7382203-19 lager 6203 2RS 183.00
7404222-00 O-ring 32.1x1.6 2.90
7404315-00 O-ring 17,3x2,4 ers.av 5310119-82 1.50
75549 Motorolja Fuchs Titan Univ. 15W40 104.00
FLAN0362MSBFA125 Flänslagerhus PF206 ISB 147.00
M3-069-204 Verktygshållare kpl 2,630.00
M4-069-240 Styrtapp 2,770.00
Generated by wpDataTables