Prislista reservdelar till Järnhästen 2021

Priser är exklusive moms och frakt

I prislistan kan man söka på artikelnummer och benämning

Alla priser gäller med reservation för eventuella tryckfel, modellförändringar och valutaförändringar

Artikelnummer Beskrivning Pris
11000-0240 Svetsgångjärn 100mm 70.70
13104-0016 Sexkantskruv M4X16 Fzb 6.30
15-1 Reparation och service Hjulhästen 2,365.00
16069 Skyddsbåge 3-1784 134.00
20204 Ringkabelsko 6,4 A1565R 3.30
20397 Nit KHN 6X18 1.40
204332 Glidklack äldre modell -2006 3 st 61.70
20533 Ring 10X50 härdad 74.30
20554 Skruv M6S 12X35 fzb 3.70
20600 Drivskruv KDS nr4x5 FNB 0.50
20660 Skruv M6S 12x40 Helgängad fzb 3.80
20752 Skruv M6S 16X160 fzb 23.80
20759 Expansionsbricka DIN470 D=63 obeh. 17.60
20811 Skruv M6S 8X90 fzb 3.10
20904 Tändstiftnyckel JH 5hk 37.50
20910 Växellåda JH ut.koppl.halv 11,725.00
20914 Bricka BRB 17x30x3 obeh. 2.00
20917 Insexnyckel 5/32 3.90
20920 GALLRINGSRULLE 1,705.00
20921 Handwinsch 1100 LB/500kg 782.00
20925 BELYSNINGSSPOLE 12V/50W 1,970.00
20974 Kabelklamma 3M 560B E 0893009 4.80
21003 Dekal Styrspak 61.10
21090 Tank 9 hk Honda 1,345.00
21090-1-B Tank 13 Hk 1,345.00
21210 SVÄNGHJUL (BELYSN.) 3,625.00
25057 Dekal Lennartsfors 130x30 transf. 55.80
25084 Dekal Euro Test liten 19.00
25086 Dekal IH 2090 PW silv/svart 160x22 56.90
25088 Dekal IH 2055 PW silver/svart160x22 56.90
25089 Dekal Lennartsfors 400 x 50 mm 134.00
25096 Dekal IH 2090 P silv/svart 138x22 56.90
25096-1 Dekal IH 2090 silv/svart 113x22 56.90
25097 Dekal IH 2013 PW silv/svart 160x22 56.90
25098 DEKAL IRONHORSE 30 X 190 (JH) 56.90
41624 Fäste för stödhjul smst. 4-4305 467.00
43131-0000 Pys Choke Reglage 488.00
43350-0200 Hölje Chokewire 20.80
443-1357 Fjäder (Olav) 443-1357 23.50
5013979-03 Dubbade drivband 14,670.00
5013985-05 Elverksbanke 12,715.00
5013992-01 Arbetsrulle inkl. fäste 5,110.00
5014007-10 Klokoppling 4-klo Mont. sats kpl 10,320.00
5014013-05 Hydraulsats Järnhäst 6,475.00
5014016-05 Förankringsband 4 m. 2 krokar 210.00
5310000-02 Skyddsplåt kpl 1-6031 2,055.00
5310000-03 Chassie 1-0493B 14,640.00
5310000-04 Fjäder ST-TF 9x45x120 621.00
5310000-05 Hjul 451-140-110 293.00
5310000-06 Hjul 45-200-GB20 445.00
5310000-07 Hjulboggie 2-0132 fram 2,155.00
5310000-08 Hjulboggie 2-0133 bak 2,030.00
5310000-09 Bult CBH 16x32 stål FZB 189.00
5310000-11 Spännhjulsaxel ersatt av 5310014-90 796.00
5310000-12 Distans spännhjulsl. 4-0537 497.00
5310000-13 DRIVHJUL KPL JH 3-0525 626.00
5310000-14 Bult CBH 10x70 stål FZB 164.00
5310000-15 Mutter Tensifläns M10 FZB 4.80
5310000-16 Bricka BRB 15x26x2 FZB 2.00
5310000-17 Bricka BRB 21x37x3 FZB 7.10
5310000-18 Bricka BRB 26X45X4 FZB 7.20
5310000-19 Saxpinne SP 6,3x25 4.20
5310000-20 Saxpinne SP 6,3x40 2.70
5310000-22 Bricka SRB 17.5x34x3 4.80
5310000-76 Växelgaffel 4-0270 227.00
5310000-77 Axel för broms 4-0540 2,120.00
5310000-79 Fjäder SF-TF 0.5x3x10 16.70
5310000-80 Växelförare 4-0261 894.00
5310000-82 Övre fästbult Remskydd 4-1460 408.00
5310000-83 Nedre fästbult Remskydd 4-1461 441.00
5310000-84 Remskydd kpl 5HK std 1,210.00
5310000-85 Kugghjul 3-0269 2,140.00
5310000-85-1 Kugghjul 3-0269 För reklamation 913.00
5310000-86 Axel 4-0277 440.00
5310000-87 Kil 6x6x40 3.60
5310000-88 Kil 5x5x60 14.30
5310000-89 Axel 4-0272 1,455.00
5310000-90 Kugghjul 3-0264 1,190.00
5310000-90-1 Kugghjul 3-0264 för linspel 493.00
5310000-91 Kugghjul 3-0268A 380.00
5310000-92 Kil TK 8x7x20 (Rak) 8.40
5310000-93 AXEL 1,590.00
5310000-94 Distans 4-0262 167.00
5310000-95 Sekundärvariator 204081 347.00
5310000-96 Kilrem B28 MC inv tandad 560.00
5310000-97 Oljesticka 102.90
5310000-98 Primärvariator 202030 (20H7) 4,525.00
5310000-99 Ändbricka variomatic 23.40
5310001-01 Kugghjul 3-0266 281.00
5310001-02 Kopplingshalva 4-0128 3,380.00
5310001-03 Koppl. halva (4 klor) 3-1968 1,715.00
5310001-04 Tätning SD37x47x4 212.00
5310001-05 Distans 4-0275 55.50
5310001-06 Kugghjul 3-0267 854.00
5310001-07 Distans 4-0274 119.00
5310001-08 Växelhus 0-0255-ii lackat (Black) 14,060.00
5310001-09 Nippel 4-1519 63.40
5310001-10 Fjäder SF-TFX 2x6x25 31.90
5310001-12 Bromsbelägg 4-0593 limmat 846.00
5310001-14 Skydd för broms 1,250.00
5310001-15 Kugghjul 3-0265 599.00
5310001-16 Kil 5x5x20 8.40
5310001-17 Axel 3-0541 182.00
5310001-18 Bromstrumma (utan nav) 4-1965 5,515.00
5310001-19 Motorhylla kpl 4-1495:a 6,645.00
5310001-20 Distans motor proffs 94.80
5310001-22 Mutter VM 8 FZB 5.60
5310001-23 Bricka SRB 9x18 FZB 1.20
5310001-24 Skruv MC6S 12x50 FZB 5.60
5310001-28 Bricka TBRSB 8.4 FZB 9.50
5310001-29 Stödbricka 20x28x2 obeh. 8.80
5310001-30 Stödbricka 25x35x2 obeh. 11.20
5310001-31 Låsring SGH 42 12.90
5310001-36 Bricka 4-1964 122.00
5310001-41 Tätn.-lock VK 42x9.5 22.40
5310001-42 Radialtätn. BA35x47x7 64.50
5310001-43 Radialtätn. BA30x40x7 26.80
5310001-44 Radialtätn. BA 12x19x5 26.40
5310001-45 Distans5310119-80 O-ring5310119-82 303.00
5310001-47 Trumma 336.00
5310001-48 Medbringare 202062 (20H7) 945.00
5310001-49 Centrifugalvikt 200344 1,475.00
5310001-50 FJÄDER BLÅ 11188C, säljes i par 236.00
5310001-51 Rörlig Prim.var.skiva 200351C 813.00
5310001-52 Bronsbussning 200349 196.00
5310001-53 Fast primärvar.skiva 202065, 20mm 3,005.00
5310001-55 Bussning 203942C 183.00
5310001-56 Rörlig sekundärvariatorskiva 248.00
5310001-57 Spiralfjäder svart 200371A 1,050.00
5310001-58 Kam 203821 130.00
5310001-59 Ersätts av 5310197-72 2.70
5310001-60 Glidklack 206458 (3 ST) 286.00
5310001-61 Kopplingshalva 2 klackar 215.00
5310001-64 Primärvariator 202030 3/4Þ 5,020.00
5310001-65 Medbringare 200376 3/4Þ 409.00
5310001-66 Fast primärvariators.202065 1,125.00
5310001-67-1 Luftfilter till 5,5 Hk Hondamotor 215.00
5310001-68 Skruv UNF 5/16 x1 1/2 FZB 10.00
5310001-69 Bricka primärvariator 4-6263 11.30
5310001-75 Flänslager RR 30 1,013.00
5310001-76 Drivaxel 2-0121 3,555.00
5310001-77 Fjäder ST-TF 4.5x35x85 192.00
5310001-78 Mässingsbussning 10381 206.00
5310001-79 OK 2-1831 (Utgått) 1,620.00
5310001-81 Koppl.halva (4 klor) 3-1967 2,630.00
5310001-82 Kopplingshalva 4-0160 1,330.00
5310001-83 Styrbroms vänster 3-0163 862.00
5310001-86 Stötstång kpl 359.00
5310001-88 Rör kopplingsgaffel 4-0458 263.00
5310001-89 Kopplingsgaffel kpl. 3-0119 2,760.00
5310001-90 Bromskona 4-0161:E 2,205.00
5310001-91 Bricka SRB 31x52x4 FZB 15.30
5310001-92 Skruv SK6SS 12x50 11.70
5310001-93 Innerring IR8x12x10.5 147.00
5310001-94 Låsring SGA 30 8.40
5310001-95 LÅSSPRINT LSA Dt 2.0 23.50
5310002-26 Stopphandtag kpl 3-1499 368.00
5310002-27 Microbrytare V3SUL 848.00
5310002-27-1 Microbrytare V3NSY1UL 224.00
5310002-29 Täckplåt 3-1453 601.00
5310002-32 Nippel stål 4-1935 för växelva 10.30
5310002-34 Fjäder 4-1511:a 28.30
5310002-35 Styrspak kpl 1-1452 8,680.00
5310002-36 Vajer balans 3-1481 47.80
5310002-38 Axeltapp wirehjul4-1450 434.00
5310002-39 Hölje växel (5310010-97) 428.00
5310002-39TR Ersatt av 5310135-64 419.00
5310002-44 Skruv M6S 5x14 FZB 0.90
5310002-45 Skruv M6S 6x14 FZB 0.70
5310002-47 Rörpinne FRP 3.5x30 1.10
5310002-48 Rörpinne FRP 2.0x30 0.80
5310002-49 Rörpinne FRP 3.5x20 0.80
5310002-50 Fäste till wire 4-1480b 4,960.00
5310002-51 Nippel till wire 4-1479 105.00
5310002-52 EGB0810-E40-Y 8.60
5310002-53 Kedja R51 ISO 081x47 länk L=597mm 156.00
5310002-54 Drev 4-1940 295.00
5310002-55 Rörpinne FRP 4x25 1.20
5310002-75 Skruvnippel 721-018-0500 46.90
5310002-76 Gashandtag kpl 3-1440 606.00
5310002-80 Hållnippel D10/D8x15 nr 050-00 4.10
5310002-81 Bussning PAP 0610 P10 6.60
5310002-83 Presenningssträckare 67.90
5310002-87 Tätning 25-01-040 gaswire 1.60
5310002-88 Hölje gas inkl. 011-054-5801 461.00
5310002-89 Nippelsats gas 148.00
5310002-94 Vajer broms 3-1526 inkl. hölje 362.00
5310002-95 Gummiklammer D16 D0716 27.90
5310002-98 Bussning PAP1210 P10 66.90
5310002-99 Gummibussning D15/D7x3 ADIPREN 2.60
5310003-26 Distansbricka rulle 4-1478 227.00
5310003-27 Oljebronsbussning 15/22x16-28 75.40
5310003-28 Rulle kpl 3-1474 1,925.00
5310003-29 Höger snedstag kpl 3-1493 1,170.00
5310003-30 Motorsågsfäste 2-1539 658.00
5310003-32 Fäste förvaringslåda 4-1541 399.00
5310003-33 Förvaringslåda kpl 1,955.00
5310003-34 Bakvikt 3-0589 939.00
5310003-35 Bottenplatta banke 2-1722 (Red) 7,205.00
5310003-36 Fjäder 4-1738 T.banke FZB 98.20
5310003-37 Fällhandtag banke 520.00
5310003-37-1 Fällhandtag banke ny 391.00
5310003-38 Stake banke 966.00
5310003-40 Axel rulle 4-1477 566.00
5310003-41 Lastskydd kpl 1-1473 5,905.00
5310003-42 Skruv M6S 16x65 FZB 31.90
5310003-43 Skruv M6S 12x25 FZB helg. NV=19mm 2.50
5310003-44 Mutter Lås M16 FZB 10.80
5310003-45 Traktorsprint TS 10/40 FZB Dim=10 15.30
5310003-46 Bricka banke 4-1733 86.30
5310003-47 Vänster snedstag kpl 2-1490 1,017.00
5310003-50 Skruv 4 x 25 A2 pozi oval HD Chip 1.20
5310004-24 Skyddsbåge 3-1971 594.00
5310008-33 Remskiva 3-0118 170.00
5310008-34 Kugghjul Z15 3-0105 133.00
5310008-35 Kugghjul Z69 3-0106 452.00
5310008-36 Kugghjul Z18 3-0107 1,930.00
5310008-37 Kugghjul Z68 3-0108 448.00
5310008-38 Axel 4-0122 59.50
5310008-39 Axel 4-0123 159.00
5310008-40 Axel 4-0124 93.70
5310008-44 Centrifugalkoppling 090-1155 927.00
5310008-45 Tätning SD30x40x4 18.70
5310008-47 Lock D42x2 1.60
5310008-48 Lock D40x2 2.30
5310008-50 Distansbricka ZW17x24 13.20
5310008-51 Kil 5x5x28 3.00
5310008-53 Wire 1315049 rostfri 47.10
5310008-53-1 Wire 1315049 rostfri 19.00
5310008-56 Drivrem 231 SPA 757 62.10
5310008-61 Skarvhylsa röd krympskarv 11.80
5310008-62 Kabelsko A 1565 G gaffelsko 14.30
5310008-70 Centrifugalkoppling 110-1116 5,895.00
5310008-71 Drivrem A26 187.00
5310008-74 Hölje inkl. wire 156.00
5310008-75 Lager NKI 17/20 607.00
5310008-79 Låsring SGH 35 2.20
5310008-80 Låsring SGA15 0.80
5310008-81 Kil 5x5x35 3.30
5310008-82 Kil 5x5x40 3.40
5310008-83 Drivrem A23 111.00
5310008-84 Lock 35x2 12.90
5310008-86 Lager 6202-RS1 29.90
5310008-89 Pinnskruv M8 4-0216 168.00
5310008-97 Distans 4-0210 96.10
5310008-99 Axel 3-0221 249.00
5310009-01 Kugghjul 3-0220 1,930.00
5310009-02 Kugghjul 3-0219 1,555.00
5310009-03 Kedjehjul 4-0206 3,250.00
5310009-04 Kedjehjul 4-0207 498.00
5310009-05 Rulle 4-0208 635.00
5310009-07 Kedja 1/2Þ nr ISO 08 A- 18 rullar 298.00
5310009-08 Kedjelänk rak 1/2ÞISO08B1 7.80
5310009-14 Växelförare 4-0307 3,060.00
5310009-15 Lägesväljare 512.00
5310009-18 Kedja 1/2Þ 34 rullar typ:08B 133.00
5310009-24 Wire 1g10m dia5 med krok 418.00
5310009-25 Clips 2700039 för HD-drivband 32.90
5310009-28 Bromsbelägg 5HK 66.10
5310009-32 Bromsbelägg 7HK 50.40
5310009-42 Slang PVC 5/16 Di=10 3613-060 34.20
5310009-43 Drivrem 883-70DF 200419A 853.00
5310009-55 Centrifugalvikt CF5 1018 230.00
5310009-56 Friktionsbelägg CFS 1019 1,080.00
5310009-56-1 Friktionsbelägg CFS 1019 639.00
5310009-57 Fjäder CFS 1357 98.60
5310009-60 Friktionsbelägg CF7 1059 1,070.00
5310009-60-1 Friktionsbelägg CF7 1059 428.00
5310009-61 Fjäder CF7 1202 48.40
5310009-64 Låsring SW 17 (WR 17) 7.10
5310009-67 Axel för broms back 3-0545 1,090.00
5310009-73 Expansionsbricka D=42 FZB 40.90
5310009-74 Expansionsbricka D=40 FZB 29.80
5310009-93 Wäxelwire 3-1525A (pianotråd) 51.50
5310009-94 Ändhylsa gängad M6 681-074-0605 56.30
5310009-96 Drivhjul i polyuretan 4207-300-10 271.00
5310009-98 Dekal Järnhästen 30 x 190 55.80
5310009-99 Kilremskiva 1Ax150 dd inkl bearb. 1,175.00
5310010-02 Remskydd kpl. 3-6354 3,080.00
5310010-03 Skruv RXK B4x6.5 FZB 14.30
5310010-04 Skruv MFS 4x8 FZB 2.40
5310010-06 Skruv MCS 4x45 FZB 0.80
5310010-07 Skruv MCS 5x16 FZB 0.80
5310010-08 Skruv MCS 6x30 FZB 0.80
5310010-09 Skruv M6S 4x20 FZB 1.00
5310010-10 Skruv M6S 5x20 FZB 0.70
5310010-11 Skruv M6S 6x25 FZB 0.70
5310010-12 Skruv M6S 6x45 FZB 0.90
5310010-13 Skruv M6S 8x25 FZB 1.20
5310010-14 Skruv M6S 8x35 FZB 1.20
5310010-16 Skruv M6S 8x60 FZB 2.20
5310010-17 Skruv M6S 8x65 FZB 2.60
5310010-18 Skruv M6S 8x70 FZB 4.20
5310010-19 Skruv M6S 8x80 FZB 6.60
5310010-20 Skruv M6S 10x70 FZB NV=17mm 4.80
5310010-21 Skruv M6S 10x90 FZB NV=17mm 5.80
5310010-23 Skruv M6S 16x50 FZB 23.80
5310010-24 Skruv M6S 10x45 FZB NV=17mm 3.80
5310010-26 Skruv MF6S 10x35 FZB 5.90
5310010-28 Mutter M6M4 stål FZB 0.30
5310010-29 Mutter ML6M 6 FZB 0.30
5310010-30 Mutter M6M8 stål FZB 0.50
5310010-31 Skruv SK6SS 6x10 FZB 1.30
5310010-32 Skruv SK 6SS 6x16 FZB 1.00
5310010-34 Skruv MF6S 6x16 Fzb 0.90
5310010-36 Skruv MF6S 6x30 FZB 2.50
5310010-37 Skruv MF6S 6x70 FZB 6.60
5310010-38 Skruv MF6S 8x20 FZB 1.50
5310010-41 Rulle 4-1847:B 187.00
5310010-42 Ändavslutning IKP D20/D16 1.40
5310010-43 Axel 4-1805 314.00
5310010-44 Remskiva 3-1804 496.00
5310010-45 Drivrem A36 MC Motorvinsch 5 Hk 221.00
5310010-46 Lager 6203-C-2HRS 147.00
5310010-47 Ersatt Av 5310139-36 882.00
5310010-48 Drivaxel 3-1760 501.00
5310010-49 Ersatt av 5310121-70 11.30
5310010-50 RA 17 FA119.1 877.00
5310010-51 Wirebroms kpl. 3-1756 1,340.00
5310010-52 Fjäder SF-DF 2x18x90 rostfri 182.00
5310010-53 Fjäder SF-TFX 2.5x7x45-FZB 29.20
5310010-54 Oljebronsbussn 25x32x30-39x3,5 116.00
5310010-55 Kugghjul 3-1759 1,850.00
5310010-56 Lintrumma kpl 3-1751 2,210.00
5310010-57 Bricka 4-1746 94.50
5310010-58 Huvudaxel 4-1747 336.00
5310010-59 Axel växelförare 4-1752 252.00
5310010-60 Axel wirebroms 4-1757 211.00
5310010-61 Låssprint LSA D3 28.30
5310010-63 Fjäder SF-DF 3.5x25x100 FZB ög 203.00
5310010-64 Bromsarm kpl. 3-1868 1,545.00
5310010-65 Skydd för broms 3-1871 1,520.00
5310010-66 Nippel 4-1863 108.00
5310010-67 Täcklock 4-1860 212.00
5310010-68 Tätning BA 45x60x7 26.10
5310010-69 Nav till broms 3-1858 1,160.00
5310010-70 Frinav INA HFL 3030 L564 958.00
5310010-71 Hus till broms 3-1857 1,475.00
5310010-72 Bricka broms 4-1859 162.00
5310010-73 Ändbricka 4-1861 1.30
5310010-75 Kil 5x5x30 SMS 2306 3.30
5310010-76 Kil 5x5x15 SMS 2306 2.20
5310010-77 Skruv till broms 4-1862 148.00
5310010-78 O-ring 39.2x3 SMS 1586 nitril 5.80
5310010-79 Ersatt av 5310121-57 911.00
5310010-81 Sprint kpl . 4-1775 501.00
5310010-82 Torn linspel 3-1773 2,030.00
5310010-83 Hållare Wirehjul 3-1769 1,645.00
5310010-84 Linstyrning kpl. 4-1778 846.00
5310010-85 Wirehjul 4-1764 264.00
5310010-86 Fästbricka linspel 4-1779 268.00
5310010-87 Navbricka wirehjul 4-1765 200.00
5310010-88 Wire 1g20 dia6,krok,stålkärna 815.00
5310010-90 Ram linspel kpl 1-1800 9,575.00
5310010-91 Fjäder DF 0.75x6x25 198.00
5310010-92 Urspårningskyddsplatta styrbro 22.20
5310010-93 Bricka till sek.var 17 MM 303.00
5310010-94 Bricka DB 19x26x1.5 stål 1.90
5310010-97 Växelwire kpl (sats) 185.00
5310010-98 Wire gas inkl. hölje 156.00
5310010-99 Fäste styrbroms 4-0164 136.00
5310011-04 Friktionsgummi nödstopp 2500 3.70
5310011-07 Bromsbygel höger 536.00
5310011-08 Bromsbygel vänster 536.00
5310011-12 Rembroms kpl. 456.00
5310011-13 Skruv M6S 8x45 FZB 4.20
5310011-17 Bricka NB 19x5x1 FZB 0.50
5310011-19 Saxpinne SP 2.5x20 stål FZB 0.60
5310011-21 Rörpinne FRP 5x16 1.10
5310011-22 Cylindrisk pinne CP 5x8 2.40
5310011-24 Adiprenehylsa 80 16/6.5 1g25 29.60
5310014-01 Propp 1/4 30.40
5310014-02 Rörpinne FRP 3x20 0.50
5310014-03 Saxpinne SP 2.0x18 0.70
5310014-05 Skruv M6S 4x12 FZB 0.60
5310014-07 Skruv MC6S 8x12 FZB 1.50
5310014-09 Mutter Lås M20 6.00
5310014-10 Skruv MF6S 8x30 FZB 2.50
5310014-11 Skruv MC6S 6x16 FZB 1.30
5310014-15 Skruv M6S 16x80 FZB 12.00
5310014-18 Nippel gas skruvnippel 721-023-0600 11.50
5310014-29 Kabel Lineax H07RN-F 2x1,5 R100 56.80
5310014-61 Balanskedja kpl. 2,250.00
5310014-63 Växelspak kpl 1,300.00
5310014-64 Dräneringsnippel 4-6144 805.00
5310014-65 Växeltråd 3-3550 39.10
5310014-66 Skruv SK6SS 5x12 0.50
5310014-67 Inre arm kpl. 3-3632 2,450.00
5310014-68 Snabbsprint kpl. 4-3628 293.00
5310014-69 Knutkors kpl. 4-3636 2,250.00
5310014-70 Skruv M6S 16x110 FZB 15.00
5310014-71 Linstyrning kpl kran 4-3640 866.00
5310014-72 Segment växel kpl 1,040.00
5310014-73 Adapter växelaxel 4,205.00
5310014-81 Wirekrok 4-6133 977.00
5310014-82 Schackel rak,okl 5/16" 13.20
5310014-83 Hjul inkl. nåll. 451-140-410 72.00
5310014-84 Hjul inkl. nåll. 451-200-413 136.00
5310014-85 Skruv M6S 14x160 FZB 67.20
5310014-86 Radialtätning BA/SC 30x62x7 64.50
5310014-87 Tätning RB 30x47x4,5 82.10
5310014-88 Distansring SS 30x42x2.5 19.10
5310014-89 Mutter Lås M14 FZB 7.10
5310014-90 Spännhjulsaxel 3-3791 1,315.00
5310014-90-1 Spännhjulsaxel kort sex-kant 1,350.00
5310014-93 Spännhjulslagring typ 2 (Black) 2,760.00
5310014-96 Hållare wirehjul kran 3-3637 1,365.00
5310014-98 Kätting HL 6-8 gul L=1300 mm 239.00
5310015-72 Smörjnippel M8 x 1,25 RAK SNR FZ 5.10
5310015-82 Fjäder 211573 212.00
5310016-63 Rörpinne FRP 5x40 3.60
5310016-95 Drivrem 5 HK JH 203581A 621.00
5310016-98 Bricka variator 73.90
5310016-99 Sekundär variator 2,940.00
5310016-99-1 Sekundär variator 215651C 3,520.00
5310017-62 Rörlig sekundärvar. skiva 219468A 1,245.00
5310017-63 Fast sekundärskiva 1,420.00
5310017-64 Primärvariator 5,5 hk 3/4" 2,735.00
5310018-02 Skruv MC6S 10x20 FZB 3.00
5310018-26 Övre ledstång 4-6088 355.00
5310018-28 Bussning gaffel växel 4-6053 315.00
5310018-47 Axelkoppling ND-48 PU1P 218.00
5310018-48 Axelkoppling NS 48P 226.00
5310018-49 Gummidämpning R-42 65.40
5310018-54 Luftnippel KR1/2Þ 95.50
5310018-56 Navmutter M12 11.60
5310018-57 Gummistålbricka 3/8 7.70
5310018-58 Gummistålbricka 1/2" 4.60
5310018-63 Traktorsprint 8 mm FZB 14.70
5310018-70 Skruv M6S 16x25 FZB 7.20
5310018-79 Axelkoppling 279.00
5310018-81 Bromshandtag 88-026 949.00
5310018-82 Gashandtag i plåt 949.00
5310018-83 Gaffellänk DIN 717 52 M12x24 56.90
5310018-84 Handtagskula WN03 40 M12 77.80
5310018-88 Bromskabel Hjulhäst 370.00
5310119-04 Skruv M6S 6x30 FZB 0.80
5310119-05 Yttre arm kpl kran 2-3633 4,350.00
5310119-06 Bricka NB 8x25x1,5 FZB 1.40
5310119-07 Hjulboggie Bak.Spec.5080210-30 2,840.00
5310119-08 Hjulboggie Fr.Spec.5080210-29 4,930.00
5310119-12 Axel D=20 rostfri kpl.4-6163 1,055.00
5310119-13 Axel D=15 rostfri 4-6161 404.00
5310119-14 Distanshylsa 4-6160 927.00
5310119-15 Axel D=16 4-6159 541.00
5310119-16 Axel D=15 4-6158 905.00
5310119-17 Hjulboggie bakre kpl.4-6155 1,155.00
5310119-18 Axel D=16 4-6154 L=170 mm 538.00
5310119-19 Axel D=20 kpl.4-6150 1,010.00
5310119-20 Hjulboggie främre kpl.4-6146 5,435.00
5310119-22 Skruv M6S 16x55 FZB 6.40
5310119-77 Höger snedstag JH 9hk 1,215.00
5310119-78 Vänster snedstag JH 9 HK 1,045.00
5310119-79 Stag växellägesst. JH 9HK 569.00
5310119-80 Distans variator 4-6260 726.00
5310119-81 Distans broms 4-6071 101.80
5310119-82 O-ring 17.17x1.78 NBR 70 1.20
5310119-84 Fästtapp 4-6121 680.00
5310119-88 Kätting D=5,5 (D=6,0) L=1300 158.00
5310120-00 Fäste bromskabel 5HK JH 376.00
5310120-04 Tank 9 Hk 1,740.00
5310120-05 Tank 13Hk 1,740.00
5310120-06 Tanklock 9 o 13Hk 386.00
5310120-07 Motorolja / växellådsolja JH/HH 139.00
5310120-13 Gaskabel . 4-6264 + 5310120-17 366.00
5310120-14 Bromswire 4-6265 + 5310120-18 383.00
5310120-15 Hölje gaswire 4-6264 98.50
5310120-16 Hölje bromswire gäng. ändhylsa 209.00
5310120-17 Gaswire med npl L=3050 011-054-9906 99.70
5310120-18 Bromswire L=3100mm 011-054-2018 117.00
5310120-19 Medbringare 1" axel 2,125.00
5310120-20 Primärvariaror 9hk 203543 1,420.00
5310120-21 Fast skiva prim. 9 hk JH 267.00
5310120-23 Skruv UNF 7/16x1 1/4 FZB 19.50
5310120-24 DRIVREM 9HK JH 203584A 726.00
5310120-25-1 Luftfilter till 9 Hk Hondamotor 215.00
5310120-26 Skiva rörl. prim. 9hk. JH 361.00
5310120-27 Lock variator 9 hk JH 92.60
5310120-28 Drivrem A40 MC Motorvinch 9 Hk 309.00
5310120-29 Motorplåt 9 hk JH 6,845.00
5310120-30 Distans L=25 9 hk JH 4-9570 58.60
5310120-31 Pinnbult M10x65 4-4178 43.10
5310120-32 Remskydd JH 9 hk 3-6357:A 1,990.00
5310120-33 Spärrhake styrspak ny typ 662.00
5310120-34 Fjäder ny styrspak 159.00
5310120-36 Distans rembroms 9 hk 10379 163.00
5310120-37 Styrspak ny typ 4,550.00
5310120-38 Låsring styrspak ny typ 313.00
5310120-39 Låsring med låsklack 354.00
5310120-41 Skruv SK6SS 10x10 1.40
5310120-42 Skruv M6S 10x50 FZB NV=17 mm 3.70
5310120-53 Koppling hydraulpump 9hk Var. 726.00
5310120-68 Hjul Bandstyrning JH 4-6117 2,225.00
5310120-70 Plastklackar variat.(3st) 204332A 181.00
5310120-70-1 Plastklackar variat.(3st) 2016- 263.00
5310120-71 Drivrem winsch HH 9 hk A39MC 99.70
5310120-75 Fjäder broms TF-2,0x14x100 FZB 101.20
5310120-79 Hjulboggie främre dubbel 4,945.00
5310120-80 Fäste snedstag kpl 1,810.00
5310120-81 Växellägesställare JH 890.00
5310120-82 Kil 8x7x20 8.80
5310120-83 Ram linspel 9HK JH 9,490.00
5310120-84 Bricka primärvariat. JH 9HK 329.00
5310120-85 Ram linspel 9HK OVSM 6,910.00
5310120-90 Lysspolesats kpl. 4,135.00
5310120-92 Slang PVC 5/16 146.00
5310120-94 Nippel 286.00
5310120-95 Låsring RS5 (nippelsats gas) 0.50
5310120-96 Nippel bromshandtag 67.50
5310120-97 Dränering böjd styrspak 2,880.00
5310120-98 Stag växellägesställare 4-6170 569.00
5310120-99 Fjäderfäste broms 5HK 305.00
5310121-00 Fäste bromskabel 5HK 405.00
5310121-02 Brickfjäder 12.5x6.2x0.7 9.50
5310121-03 Kopplingsarm typ 2 4,195.00
5310121-04 Tapp kopplingsarm typ 2 76.10
5310121-05 Klammer 35 mm 19.40
5310121-06 Fjäderfäste broms 9HK JH 348.00
5310121-07 Fäste bromskabel 9HK JH 6,460.00
5310121-08 Skruv M6S 5x8 FZB DIN933-8.8 0.20
5310121-09 Bricka NB 5x19x1 FZB 0.40
5310121-10 Bricka SRKB 35x7x2 3.30
5310121-17 Skruv MC6S 12x20 3.10
5310121-23 Bricka SRKB 35x7x2 FZB 1.70
5310121-24 Bricka S4B 9x25x3 FZB 2.20
5310121-35 Bricka S4B 7x20 fzb 2.20
5310121-63 Mutter Tensifläns M8 FZB 1.20
5310121-70 Handtagskula WN03-40 M10 sv. 38.70
5310133-20 Distans 90.70
5310133-34 Distansfäste. Ersatt av 5310137-95 350.00
5310133-35 Nedre distansfäste kpl 350.00
5310133-55 Skruv MC6S 8X90 fzb 6.60
5310133-63 Skruv UNF 7/16x2" FZB 69.30
5310133-66 Ombyggnadssats överdel styrspak 10,005.00
5310133-94 Karbinhake 50x5 fzb 9.50
5310134-25 Rörpinne FRP 4x30 1.10
5310134-85 Remskydd hydraulsats 2,760.00
5310134-86 Yttre sidoplåt hydraulsats 2,430.00
5310134-87 Täckplåt hydraulsats 1,955.00
5310134-88 Ventilhusfäste 536.00
5310134-89 Distans 128.00
5310134-90 Inre sidoplåt hydraulsats 2,125.00
5310134-91 Koppling variator 9 hk 44C 808.00
5310134-91-1 Koppling variator 13 hk 44C 468.00
5310134-92 Primärvariator 3,755.00
5310134-93 Tank kpl 3,090.00
5310134-94 Tankadapter kpl 561.00
5310134-95 Returfilter G1/2" 25-45l 1,135.00
5310134-95-1 Filterinsats 10 micron nom. 897.00
5310134-95-2 P-sats O-ringar 4st till OMTF09 897.00
5310134-95-3 O-ringsats PT9179 115.00
5310134-96 Vagnsbult MVBF M6x16 FZB 1.20
5310134-97 Slangklämma 26-38 FZB 30.10
5310134-98 Slang yd35 t5 l250 107.00
5310134-99 Andningsplugg m stänkskydd 157.00
5310135-00 Rörpinne FRP 4x12 2.80
5310135-02 Bakre läm 2,470.00
5310135-03 Vänster läm kpl. 2,760.00
5310135-04 Höger läm kpl. 2,760.00
5310135-05 Skruv MF6S 8x16 FZB 1.30
5310135-06 Skruv MC6S-GF 6 x12 fzb 2.40
5310135-07 Skruv UC6S 5/16UNFx5/8 4.20
5310135-08 Hydraulslang 3/8 L=140 böj-rak 210.00
5310135-09 Hydraulslang 3/8 L=345 böj-böj 318.00
5310135-10 Hydraulslang 3/8 L=425 Böjd - Rak 260.00
5310135-10-1 Hydraulslang 3/8 L=320 Rak - Rak 473.00
5310135-11 Skruv MC6S 12x30 FZB 3.20
5310135-12 Axelfäste 2,085.00
5310135-13 Axel 1,915.00
5310135-14 Lastplåt kpl 2,925.00
5310135-16 Skruv MC6S 6x80 Fzb 6.30
5310135-18 Brodd JH 102.00
5310135-19 Bricka 14172 dubbsats JH 20.30
5310135-25 Banke kpl m bottenplatta 6,695.00
5310135-27 Tippflak kpl svetsad 10,965.00
5310135-28 Tippflaksfäste höger 1,335.00
5310135-29 Tippflaksfäste vänster 1,335.00
5310135-30 Stång 439.00
5310135-37 Axelfäste övre 462.00
5310135-37-1 Axelfäste övre 60x40 2,125.00
5310135-38 Axelfäste undre 518.00
5310135-38-1 Axelfäste undre 60x40 2,125.00
5310135-39 Axel 983.00
5310135-42 Bakre läm smst. 4,335.00
5310135-43 Flak kombikärra kpl 16,060.00
5310135-44 Sidoläm 4,990.00
5310135-45-1 Främre infästning 1,090.00
5310135-46 Exenterlås + lockbeslag 703-41C 338.00
5310135-47 Skruv MFS 4x10 Fzb 1.00
5310135-48 Sidogaller 4,665.00
5310135-49 Bakre galler 5,955.00
5310135-55 Stake vänster 1,700.00
5310135-56 Stake höger 1,700.00
5310135-58 Remskydd JH129 Pro 1,075.00
5310135-59 Plåtsvep remsk. JH129 ProV 1,026.00
5310135-60 Remskydd yttre JH129 ProV 575.00
5310135-61 Skruv UC6S UNC 3/8"x3/4"(7/8") 8.60
5310135-62 Mutter snabblås M5 NUT955 fzb 9.50
5310135-63 Skruv U6S 5/16" L= 5/8 UNC GR.5 fzb 5.20
5310135-64 Pianotråd 1,5 mm (2 m) 8.80
5310135-67 Laststång kpl. 2,370.00
5310135-68 Bakre stake kpl. 1,440.00
5310135-69 Lyftrör kpl. 1,640.00
5310135-70 Rör lackat 785.00
5310135-81 Bussning PAP 0608 P10 17.70
5310135-95 Reservdelskit Lamor Diesel DB 9,710.00
5310135-96 Bromsbygel kpl. 2,430.00
5310135-97 Grävskopa till Hydraulkran 60 liter 16,940.00
5310135-98 Skruv P6SS 10x20 5.90
5310136-03 Dekal riskområde kran 70 X 210 MM 74.80
5310136-04 Dekal Hydraulisk Kran 35 X 235 MM 70.20
5310136-05 Drivaxel splinesad enl. ritn. 17540 1,820.00
5310136-06 Kugghjul Z=68, Mod 2,25 Rit 17543 2,700.00
5310136-07 Kopplingshalva JH splinesad 17550 2,145.00
5310136-08 Nedre fästbult Remskydd 2008- 989.00
5310136-09 Övre fästbult Remskydd 2008- 910.00
5310136-10 Remskydd kpl 5.5 HK std 2008- 2,585.00
5310136-50-1 Luftfilter till 13 Hk Hondamotor 278.00
5310136-82 Styrbroms JH kpl. smst. 2 st 7,135.00
5310137-01 Hydraulkit 1,9 cm3 20,625.00
5310137-02 Hydraulkit ? cm3 20,625.00
5310137-04 Hydraulpump B&P Gr1 4.97cc 1:8 std 2,265.00
5310137-05 Anslutning 90G 30- G3 152.00
5310137-06 Adapter rak 132 UG 3/8 UG 3/8 16.40
5310137-72 Skruv U6S 3/8 UNF x 2 1/4" FZB 11.80
5310137-95 Remskydd JH Winsch 9 HK delat. 2,760.00
5310137-97 Borrmall primärvariator 189.00
5310137-98 Slang til returfilter L=200 inv 25 112.00
5310138-33 Distansplatta växellåda, chassie 31.10
5310138-44 Motorhylla 13 hk IH 1,085.00
5310138-45 Fäste för bromsok 627.00
5310138-47 Segment, växelspak IH 258.00
5310138-48 Växelstång kpl. bockad 1,250.00
5310138-49 Fäste för växelspak 154.00
5310138-50 Växelstång bockad 213.00
5310138-51 Stång växelspak 150.00
5310138-52 Motorhylla 9 hk 2009- 914.00
5310138-53 Hölje bromswire L=750 97.50
5310138-54 Sekundärvariator 7" 2,995.00
5310138-54-1 FAST SEKUNDÄRSKIVA (MAX-TROQUE) 1,210.00
5310138-54-2 BUSSNING (MAX-TORQUE) 111.00
5310138-54-3 RÖRLIG SEKUNDÄRVAR.SKIVA (MAX-TOR.) 885.00
5310138-54-4 PLASTKLACKAR VARIAT. 3 ST (MAX T.) 679.00
5310138-54-5 FJÄDER SEKUND.VAR. (MAX TORQUE) 244.00
5310138-54-6 KAM SEKUND.VARIATOR (MAX TORQUE) 350.00
5310138-54-7 BRICKA SEKUND. VAR. (MAX TORQUE) 4.00
5310138-55 Drivrem 5,5hk JH 203583A 1,045.00
5310138-56 Primärvariator 5,5 hk 3/4" 4,470.00
5310138-57 Drivrem 9hk JH 203586A 1,070.00
5310138-65 Distans L=17 13 hk JH 227.00
5310138-66 Växellägesställare 2010 3,870.00
5310138-66-1 Växellägesställare PH 1,440.00
5310138-67 Gaffellänk-M8x16 64.00
5310138-68 Handtagskula M8 54.00
5310138-70 Sekundärvariator 7" (Max Torque) 2,995.00
5310138-70-1 Sekundärvariator 7",17 mm (Max T) 2,995.00
5310138-70-2 Sekundärvariator 7" (Max T) sats. 3,570.00
5310138-71 Adapterhylsa växellåda 403.00
5310138-72 Fäste sträckare kuggrem JH 410.00
5310138-73 Secundäraxel JH 1,420.00
5310138-77 Växellägesställare kpl. mellanaxel 3,385.00
5310138-78 Motorhylla 13 hk 2010 1,155.00
5310138-82 Remskydd kpl. mellanaxel 1,600.00
5310138-83 Primärvariator CVTech 5,960.00
5310138-83-1 Fast primärvariatorskiva 2,090.00
5310138-83-11 Trumma primärvariator 440.00
5310138-83-12 Låsbricka primärvariator 25.90
5310138-83-13 Låsmutter primärvariator 33.40
5310138-83-14 Block primärvariator 276.00
5310138-83-15 Vikt 275 gr primärvariator 345.00
5310138-83-2 Rörlig primärvariatorskiva 1,620.00
5310138-83-3 Bricka primärvariator 182.00
5310138-83-4 Skålbricka primärvariator 183.00
5310138-83-5 Fjäder primärvariator 294.00
5310138-83-6 Slagspårbricka primärvariator 264.00
5310138-83-8 Fjäderkåpa primärvariator 77.10
5310138-83-9 Låsring primärvariator 20.00
5310138-84 Secundärvariator CVTech 5,215.00
5310138-84-1 Fast sekundärskiva 1,865.00
5310138-84-3 Rörlig sekundärvariatorskiva 1,515.00
5310138-84-4 Fjäder sekundärvariator 194.00
5310138-84-5 Kam sekundärvariator 1,350.00
5310138-84-6 Kil sekundärvariator 21.70
5310138-84-7 Låsring sekundärvariator 32.30
5310138-84-8 Plastklack sekundärvariator 30.10
5310138-85 Drivrem CVTech (BD52-2181-S) 1,240.00
5310138-86 Skydd till lagerbock kpl. 761.00
5310138-87 Plåt bak variator 1,045.00
5310138-88 Kuggremshjul HTD 38-8M-30-6 1,180.00
5310138-89 Kuggremshjul HTD 38-8M-30-6F 1,180.00
5310138-90 Kuggrem 920 1,175.00
5310138-91 Spännelement TE2 745.00
5310138-92 Spännrulle 1,480.00
5310138-96 Låsspak 2010 259.00
5310138-97 Lagerkonsol, mellanaxel 767.00
5310138-98 Vridfäste sträckare, kuggrem 262.00
5310138-99 Fäste styrspak kpl. 2010 2,425.00
5310139-01 Styrspak svetsad 2010- 6,115.00
5310139-01-B Styrspak svetsad 2010- (Black) 6,115.00
5310139-03 Lager TASE20-N#E 20x130x64 2,085.00
5310139-05 Snedstag vänster kpl. 2010- 938.00
5310139-06 Snedstag höger 2010- kpl. 1,115.00
5310139-07 Distans u-profil, handwinch 439.00
5310139-08 Distansbricka lager 227.00
5310139-09 Kopplingsarm mellanaxel 1,140.00
5310139-32 Bricka 8,5x40x8 JH 100.50
5310139-33 Inställningsbult GN817 BNIK 12-15 446.00
5310139-33-1 Inställningsbult GN 817-12-15 lås 731.00
5310139-36 Växelspak kpl. linspel 2010- 1,325.00
5310139-37 Hylsa kopplingsarm 98.20
5310139-38 Motorhylla 9 hk 2010- Mellana. 934.00
5310139-39 Kilremhjul d=65 linspel 2010 221.00
5310139-40 Adapter koppling hydraulp. 444.00
5310139-41 Secundärvariator (max-t) Sats. 3,850.00
5310139-42 Skruv U6S 8.8 7/16" UNF x114 FZB 38.80
5310139-44 Plattkil 3/16" L=163 mm 519.00
5310139-46 Plattkil 8x7x63 5.90
5310139-47 Skruv M6S 12x150 FZB NV=19mm 13.70
5310139-48 Fäste snedstag 9-13HK Pro 568.00
5310139-50 Skruv MF6S 10x16 10,9 FZB 3.90
5310139-51 Remskydd Mellanaxel kpl Pro 9JH 1,610.00
5310139-52 Distans, fäste snedstag 146.00
5310139-58 Distans adapteraxel JH Pro, Std 177.00
5310139-59 Remskydd yttre JH 1,425.00
5310139-60 Remskydd yttre JH Hydraul 1,460.00
5310139-61 Fäste pump och riktningsventil 1,430.00
5310139-62 SNABBLÅSMUTTER M6 FZB 15.30
5310139-63 Fäste för pump och riktningsv kpl. 1,020.00
5310139-65 Kugghjul utbyteskit 3,875.00
5310139-67 Bricka 8,5x40x40 117.00
5310139-77 Rembroms mellanaxel 2010- 224.00
5310139-78 Ersättningskit kugghjul 5310000-91 4,355.00
5310139-79 Stag växellägesställare 867.00
5310139-81 Skruv M6SZ 8x16 FZB Tensilock 1.90
5310139-82 Distansbricka växellåda 24.00
5310140-07 Saxpinne SP 5x50 FZB 1.60
5310140-47 Wireinfästning kpl. (Malaysia) 664.00
5310140-52 Slang 4 x 7 mm 39.00
5310140-53 Hölje bromswire (Malaysia) kpl. 277.00
5310140-54 Hölje gaswire (Malaysia) kpl. 268.00
5310140-63 Stopp styrspak (Malaysia) 101.20
5310140-64 Bricka TBRB 21x36x6 fzb 5.30
5310140-65 Fäste älgbygel kpl. 2,765.00
5310140-66 Älgbygel kpl. 2,820.00
5310140-69 Täckplåt kpl. 602.00
5310140-70 Drivaxel JH 2012- 2,555.00
5310140-71 Täckplåt motor 874.00
5310140-72 Kopplingsgaffel kpl. (Malaysia) 2,085.00
5310140-73 Halvmåne kopplingsgaffel (Malaysia) 716.00
5310140-74 Hylsa kopplingsgaffel (Malaysia) 224.00
5310140-75 Passbult MC6SPB M8H10 x 25 12,9 61.00
5310140-76 Fästtapp bromskona 42.40
5310140-77 Insatslager GE30-KTT-B 513.00
5310140-81 Bricka boggie (Malaysia) 44.20
5310140-83 Skruv MC6S 12x16 FZB 3.70
5310140-85 Bricka RBS 10,5x30x2,5 FZB 1.00
5310140-88 Glidlager FB090 L=25 60.00
5310140-89 Bussning Ø 14/16x25 11.40
5310140-91 SLANG JH L=1120 1/4" RAK/90K 1,545.00
5310140-92 SLANG JH L=1850 1/4" RAK/90K 668.00
5310140-94 Insatslager GE30-KTT-B komplett PH 770.00
5310140-98 Fäste H kpl. tippflak hydraulkran 1,635.00
5310140-99 Fäste V kpl. tippflak hydraulkran 1,635.00
5310141-00 Gängplatta tippflak hydraulkran 1,265.00
5310141-01 Främre stöd tippflak hydraulkran 2,280.00
5310141-05 Styrspak kpl. PH 3,130.00
5310141-06 Fäste styrspak kpl. PH 1,935.00
5310141-08 Spännhjulslagring smst. PH 5,890.00
5310141-11 Spännhjulslagring kpl. PH (Black) 3,080.00
5310141-12 Hjul Nylon Typ 82 D=150 PH 451.00
5310141-13 Hjul Nylon Typ 82 D=200 Nav=52 PH 809.00
5310141-15 Rör Spännhjulslagring PH 302.00
5310141-22 Segment, växelspak PH 258.00
5310141-23 Stång växelspak 10 mm 295.00
5310141-28 Axel spännhjulsl. Plasthjul 997.00
5310141-32 Hjul Nylon Typ 82 D=200 Nav=60 PH 740.00
5310141-35 Drivaxel interndrivning smst. 8,950.00
5310141-37 Mutter M6M M16 Varmförzinkad 7.60
5310141-41 Drivhjul interndrivning 460.00
5310141-47 Dragfjäder 5x30x240 234.00
5310141-48 Fäste timräknare JH 125.00
5310141-49 Skruv M6S 16x200 helg. FZV 260.00
5310141-51 Skruv M6S 14x150 FZB 23.40
5310141-52 Hölje broms inkl. vajer 140.00
5310141-53 Hölje gas inkl. vajer 109.00
5310141-68 Drivaxel PH 3,075.00
5310141-69 Hjulboggie främre H. kpl. PH 1,840.00
5310141-70 Hjulboggie främre V kpl. PH 1,840.00
5310141-71 Hjulboggie bakre PH 1,645.00
5310141-75 Manöverenhet kpl. 5,250.00
5310141-86 Glidlager Iglidur JSM-303425 189.00
5310141-90 Boggieaxel konisk JH-M 1,525.00
5310141-92 Lagerhus FLAN62-MSA-FA125#EN 165.00
5310141-94 Motorhylla slunkoppling (sec.125 mm 899.00
5310141-97 Skyddsplåt kpl PH 3,395.00
5310141-98 Centrifugalkoppling 110-1554 SPB 5,095.00
5310141-99 Kilremskiva 2 B-125 1,130.00
5310142-18 Kilrem B31 (L=830 mm) 122.00
5310142-20 Drivaxel PH runt lagerläge 3,495.00
5310142-27 Bromsskiva med nav 145 mm 680.00
5310142-31 Motorhylla 13 hk 44C broms D=145 mm 1,575.00
5310142-56 Flyttbar vikt kpl. 3,730.00
5310142-66 Fäste chssie, Tippflak Flex 586.00
5310142-67 Fäste tryckstång, Tippflak Flex 870.00
5310142-69 Tryckstång, Tippflak Flex 1,040.00
5310142-72 Hjulboggie fr. dubbel smst (Black) 3,340.00
5310142-73 Hjulboggie ba. dubbel smst (Black) 2,840.00
5310142-83 Hydraulcylinder 50-25-300 2,210.00
5310142-94 Hydraulslang tryck cylinder Flex 1,018.00
5310142-95 Hydraulslang drag cylinder Flex 1,075.00
5310143-10 Motorhylla 13 hk Mellan D=145 mm 2,875.00
5310143-15 Motorhylla 9 hk 44C broms D=145 mm 1,565.00
5310143-16 Fäste bakre kpl, Älgflak Flex 1,265.00
5310143-17 Fäste främre kpl, Älgflak Flex 800.00
5310143-19 Distans, Drivaxel interndrivning 144.00
5310143-30 Bussning led, Tippflak 123.00
5310143-42 Bussning dragkula 343.00
5310143-43 Handgas hydraul JH 467.00
5310143-54 Hjulboggie främre kpl. 2016- 3,215.00
5310143-55 Hjulboggie bakre kpl. 2016- 1,435.00
5310143-77 Adapter 445 45gr UG1/2" IG1/2" 143.00
5310143-83 Adapter 488 90gr UG1/2" IG-1/2" 145.00
5310143-84 Mothåll, Lagerhus drivaxel 147.00
5310143-85 Flyttbar vikt kpl.Hydraulkran kpl 3,730.00
5310143-95 Sugslang hydraulkit JH 341.00
5310144-11-2 Wire 5 mm, 20 m TYP 501 679.00
5310144-20 Batterilåda kpl Yanmar 4,025.00
5310144-21 Lock Batterilåda Yanmar 1,017.00
5310144-34 Tändstift Champion N9YC 105.00
5310144-57 Distans yttre, Drivaxel 95.10
5310144-58 Bricka yttre, Drivaxel 54.20
5310144-97 Handgas hydraul växellägest. smst 1,215.00
5310145-02 Slang till rotator BX20 356.00
5310145-03 Slang till gripklo G008 262.00
5310145-28 Dekal JärnHästen 500x65 261.00
5310145-45 Vajerhölje gasvajer JH helt 446.00
5310145-47 Tank kpl 11 liter 2,765.00
5310145-69 Sats fäste tippflak Classic på Flex 276.00
5310146-09 Hydraulcylinder 50-25-400 2,425.00
5310146-17 Gummipackning 4,8mm för jeepdunk 26.90
5310146-51 Glidskena chassie essence 805.00
5310146-66 Lyftarm 1,950.00
5310146-81 Bränsleslang inv. 8mm 243.00
5310146-83 Tryckfjäder tillbehörsfäste 175.00
5310146-84 Rörpinne 5x30 4.00
5310146-85 Rörpinne 5x26 4.00
5310146-86 Glidlager, Lyft essence 112.00
5310146-87 Skruv MK6S 10x20 FZB 5.60
5310146-89 Bensinslang 8 mm 190.00
5310146-90 Slangklämma mini 12mm 21.10
5310147-01 Startsnöre Honda 4,37mm 10.60
5310147-19 Radiostyrning vinsch, essence kompl 2,905.00
5310147-29 Fjäder ST-TF 9x45x100 758.00
5310147-30 Säkringshållare 6 st säkr. 510.00
5310147-31 Elbox 160x120x71 222.00
5310147-32 Skruv P6SS 6x12 1.40
5310147-34-1 Kabelförskruvning M16 21.50
5310147-36 Gummidämpare essence 75.80
5310147-54-1 Adapter muff utvxinv 3/8 137.00
5310147-97 Mutter ML6M8 FZB 1.40
5310147-98 Bricka TRB 6,6x22x2 FZB 1.70
5310150-44 Cylinder 50-25-200 3,605.00
5310154-56 Kugghjul z=68, sätth. HH 5,120.00
5310192-99 Skruv M6S 8x22 FZB 1.30
5310193-00 Distansrör 4-6127 139.00
5310193-02 Bygel diffspärr 4-6198 465.00
5310193-03 Hållare diffspärr 4-6195 435.00
5310193-04 Motorhylla 9 hk 2-6249 3,385.00
5310193-08 Verktygssats JH 1213 217.00
5310193-09 Chassie JH 1-6054 28,550.00
5310193-13 Bromsskiva 4-6203 921.00
5310193-14 Skruv MCS 5x10 FZB 0.50
5310193-17 Växellägesställare 1-6096:a 1,855.00
5310193-18 Nippel 4-6207 251.00
5310193-19 Snedstag vä sv 3-6215 1,250.00
5310193-20 Snedstag hö sv 3-6217 1,490.00
5310193-21 Snedstag vä sv 3-6216 938.00
5310193-22 Snedstag hö sv. 3-6218 1,115.00
5310193-23 Övre stag 4-6224 947.00
5310193-24 Övre stag 4-6222 634.00
5310193-26 Lastskydd 2-6213 5,390.00
5310193-26-1 Lastskydd exkl. fäste rulle, snedst 4,925.00
5310193-27 Motorhylla 5,5hk 2-6248 1,840.00
5310193-40 Växelstång JH nytt chassie 4-6589 2,540.00
5310193-46 Axel broms 4-6228 182.00
5310193-47 Bromsok 891346-121 inkl. hållare 2,255.00
5310193-48 Bromsbelägg JH 570.00
5310193-48-1 Bromsbelägg caliper 218198A(211674) 187.00
5310193-49 Fjäder caliper 40.40
5310193-50 Bromsarm caliper 72.70
5310193-52 Skarvhylsa el JH 2.30
5310193-53 Ram linspel 8,565.00
5310193-54 Fjäder sekund.var. 215698A blå 224.00
5310193-55 Kam sekund.variator (ny) 215650A 246.00
5310193-57 Bricka TF 28x12,2x1,5 8.70
5310193-58 Adapterplatta 3-6251 1,140.00
5310193-59 Slang grå PVC 45 mm 166.00
5310193-68 Skruv MC6S 4x8 FZB 3.20
5310194-45 Skruv T6SS M6x10 1.90
5310195-04 Tätning BA 25x47x7 35.00
5310195-05 Bricka FBB 10,2 FZB 0.40
5310195-06 Bricka -6314 ersatt av 5310000-22 1.60
5310195-07 Hjulboggie främre lagrad smst. 10,665.00
5310195-08 Hjulboggie bakre lagrad smst 9,935.00
5310195-09 Remskydd 129 pro 3-6364 838.00
5310195-16 Boggiefäste främre svetsat 577.00
5310195-19 Axel 3-6313 1,425.00
5310195-21 Hjulboggie fr 4-6309 (black) 1,680.00
5310195-22 Hjulboggie bakre 4-6310 (Black) 4,265.00
5310195-23 Boggiefäste bakre svetsat 522.00
5310195-24 Axel D=16 kpl. 4-6507 496.00
5310195-50 Dekal varning div. Obs! 35 x150 mm 164.00
5310195-58 Wirestyrning kpl 2,070.00
5310195-84 Hjul Nylon Typ 82 D=150 art 793732 400.00
5310195-84-1 Hjul Nylon Typ PO, D=150 264.00
5310195-84-M Hjul Nylon Typ 82 D=150 (Malaysia) 143.00
5310195-85 Hjul Nylon Typ 82 D=200 art 746800 494.00
5310195-85-1 Hjul Nylon Typ PO, D=200 489.00
5310195-85-M Hjul Nylon Typ 82 D=200 (Malaysia) 224.00
5310195-90 Chassie JH (9703 Nytt utf.) 29,710.00
5310195-91 ERSATT AV 5310195-24 AXEL + BRICKA 1,420.00
5310195-92 Axel -6338 614.00
5310196-03 Kedjelås O-ringskedja 5/8 225.00
5310196-09 Stötstång kpl (styrsp.m.-98) 608.00
5310196-10 Styrspak svetsad 6,115.00
5310196-11 Gashandtag kompl. 1,155.00
5310196-12 Bromshandtag kompl. 816.00
5310196-13 Distanshylsa 112.00
5310196-14 Arm för parkeringsbroms 4-6433 124.00
5310196-15 Skruv SK6SS 8x25 1.80
5310196-16 Brickfjäder 8,2x20x0,8 4.70
5310196-17 Manöverenhet kpl. 2,925.00
5310196-18 Skruv MC6S 6x70 fzb 7.10
5310196-19 Stång för nödstopp 641.00
5310196-20 Fjädr. trycksk. GN 615 K M8 73.90
5310196-21 Skruv MC6S 3x20 FZB 0.40
5310196-23 Excenter (styrsp.m.-98) 4-6446 118.00
5310196-24 Fäste för styrspak kpl. 2,385.00
5310196-25 Fjäderfäste kpl. 4-6281 665.00
5310196-26 Stoppring 943.00
5310196-27 Spärrhake 167.00
5310196-28 Fjäder 4-6391 förzinkad 437.00
5310196-29 Kona till nödstopp 4-6422 189.00
5310196-30 Justerskruv M6x25 711-060-2510 5.70
5310196-31 Hjulboggie främre kpl. 4-6438 3,080.00
5310196-32 Hjulboggie bakre kpl. 4-6439 3,225.00
5310196-34 Hjulboggie bakre enkel smst 5,340.00
5310196-35 Axel kpl. 370.00
5310196-38 Bandsträckare smst. 1,800.00
5310196-42 Sprint 4-6460 336.00
5310196-42-M Sprint (Malaysia) 379.00
5310196-43 Distans inkl. skruv 9hk JH 142.00
5310196-64 -Lager 2206 2RS 327.00
5310196-67 Skruv M6S 16x200 FZB 85.20
5310196-71 Skruv M6S 16x100 FZB 15.80
5310196-74 Lager 6004 C 2HSR 90.40
5310196-95 Marinslang 105-45 45 mm 437.00
5310197-15 Fast nyckel dubbel 17-19 65.00
5310197-25 Motvikt 3-9522 976.00
5310197-57 Fäste styrspak kpl. (9904) 2-6520 2,730.00
5310197-58 Hylsa 4-6493 1,440.00
5310197-61 Slang (Ultraformslang) L=1730mm 9.40
5310197-62 Hölje 231-070-1002 L=655mm (9904) 10.30
5310197-63 Hölje 231-070-1002 L=825mm (9904) 22.80
5310197-64 Kit Wirehjul (Växellägesst.) 1,285.00
5310197-65 Skruv M6S 12x140 FZB NV=19mm 36.30
5310197-66 Drivrem 884-70 203578 C 368.00
5310197-67 Kabelstyrning 4-6599 320.00
5310197-68 Navbricka 4-3602 206.00
5310197-70 Wirekrok smst. 4-6617 1,190.00
5310197-72 Sprängring SW 28 obeh. 2.60
5310197-73 Remskyddsskruv 4-6641 403.00
5310197-75 Sidobalk kpl vänster 2-6539 T-kärra 5,170.00
5310197-76 Sidobalk kpl höger 2-6540 T-kärra 4,855.00
5310197-77 Sidobalk 3-6548 vänster T-kärra 2,175.00
5310197-78 Sidobalk 3-6549 höger T-kärra 2,175.00
5310197-79 Avbärare 3-6555 vänster 1,850.00
5310197-80 Avbärare 3-6556 höger 1,850.00
5310197-81 Boggie 4-6560 1,750.00
5310197-82 Distansbalk kpl 3-6563 T-kärra 1,715.00
5310197-83 Plattform 2-6567 T-kärra 5,045.00
5310197-88 Stake kpl 4-6580 T-kärra 1,795.00
5310197-89 Låstapp kpl T-kärra 857.00
5310197-90 Sprint kpl 4-6586 T-kärra 417.00
5310197-92 Distans 4-6634 77.00
5310197-95 Schackel Lyrformad klass 3 M12 487.00
5310197-96 Ringsprint 8 mm 11.90
5310197-98 Schackel-skruv rak 5 mm 7.50
5310198-00 Skruv MVBF M16x240 FZB 65.60
5310198-01 Skruv MVBF M16x45 FZB 14.80
5310198-04 Bricka BRB 26x45x4 FZB 5.80
5310198-05 Ändhylsa gängad M6 681-064-0605 6.30
5310198-27 Fäste vänster (Tippflak) 446.00
5310198-30 Fäste höger (Tippflak) 446.00
5310198-31 Skruv M6S 12x35 FZB 10.80
5310198-32 Skruv M6S 10x80 FZB NV=17mm 5.90
5310198-43 Bygel kpl. 4,525.00
5310198-44 Hjul 16x6,5-8Þ 4prFRI75 inkl kapsel 1,340.00
5310198-49 Ram kpl. 14,555.00
5310198-50 Plattform smst. 9,155.00
5310198-51 Plattform kpl 9,370.00
5310198-52 Centralbalk 2,525.00
5310198-53 Boggie höger 6,050.00
5310198-54 Boggie vänster 6,050.00
5310198-57 Fjäder rostfritt 0,75x6x60 art 3750 122.00
5310198-58 Fjäder rostfritt 1x8x80 art 4809 153.00
5310198-59 Dubbfäste 4-6636 362.00
5310198-60 Wirekrok 4-6134 558.00
5310198-61 Hjul 4-6137 230.00
5310198-62 Wirestyrning kpl. 4-6618 401.00
5310198-63 Navkapsel 47 mm 619280 52.20
5310198-65 EGB1010-E40-Y 25.30
5310198-66 Skruv M6S 4x16 FZB 0.70
5310198-68 Bromskona 3-6642 2,385.00
5310198-68-1 Bromskona 3-6642 219.00
5310198-70 Lyftögla med hål M16 206.00
5310198-92 Bakgavel kompl. 2,860.00
5310198-93 Älgflak svetsat 7,230.00
5310198-94 Stöd främre 3-6237 1,021.00
5310198-95 Fästtorn (älgflak) 2-6257 1,865.00
5310198-96 Skruv M6S 12X100 fzb NV=19mm 9.20
5310198-98 Karbinhake 70x7 15.00
5310198-99 Wirerör 416.00
5310199-00 Wireinfästning kpl. 392.00
5310199-01 Adapter wireinfästning 437.00
5310199-04 Bromskabel kpl 10439 382.00
5310199-05 Gaskabel kpl 10434 316.00
5310199-06 Kit wireinfästning 1,830.00
5310199-18 Löphjul 10538 145.00
5310199-32 Hölje inkl gäng. ändhylsa 153.00
5310199-34 Primärvariator 9hk EX9094 44C 5,425.00
5310199-35 Drivrem 9hk JH 203585A 726.00
60000 Lageröra 3-0494 118.00
60010 Fyrkantr. 60x60x4 L=1000 +0-3 mm 562.00
60048 Pinne kopplingsgaffel 2.50
60057 Nav sexkant 4.00
60265 Fäste 4-1771 402.00
60317 Fästtapp4-1721-C 23.50
60347 Fäste Skyddsbåge 4-1972 82.70
60356 Lagerhylsa 3-3788 391.00
60373 Rör t. linspel 4-6624 355.00
60686 Adapter 4-3620 94.50
60962 Lagerhus 247.00
60974 Distansrör -6336 139.00
61335 Segment Bandspänning 4-6452 73.40
61596 Styrspak kpl. (olav) 15,525.00
61612 U-balk övre 233.00
61616 Svep remskydd Mellanaxel 424.00
61617 Lock remskydd mellanaxel 264.00
61620 Plåt för inställningsbult 318.00
64100491 Dammskydd för HONA 1/2" röd 29.50
64100633 Snabbkoppling G1/2" hona AF-1008 190.00
64100635 Snabbkoppling G1/2" hane AM1008 74.20
7216154-01 Saxpinne SP 2x20 stål FZB 0.30
7216181-01 Saxpinne SP 3.2x20 stål 1.30
7216197-01 Saxpinne SP 4x25 stål FZB 1.40
7216214-01 Saxpinne SP 5x30 stål FZB 1.50
7216216-01 Saxpinne SP5x50 stål FZB 0.80
7218456-01 Bult CBH 10x25 stål FZB 32.50
7231287-01 Skruv MRX 4x8 FZB (nippelsats gas) 0.30
7235230-01 Skruv MFS 3x20 FZB 0.80
7252368-71 Skruv M6S 6x16 FZB 0.60
7252376-51 Skruv M6S 6x35 FZB 0.80
7252386-51 Skruv M6S 6x80 FZB 2.90
7252449-51 Skruv M6S 8x16 helg. FZB 2.40
7252461-51 Skruv M6S 8x50 FZB 2.00
7252471-51 Skruv M6S 8x100 FZB 11.90
7252491-71 Skruv M6S 10x20 fzb helg NV= 17MM 3.70
7252493-71 Skruv M6S 10x25 FZB helg. NV=17 mm 6.00
7252497-51 Skruv M6S 10x35 FZB helg. NV=17mm 2.30
7252499-51 Skruv M6S 10x40 FZB NV=17mm 3.60
7252515-51 Skruv M6S 10x120 FZB NV = 17 MM 22.40
7255325-01 Skruv MC6S 5x10 FZB 1.30
7255333-01 Skruv MC6S 5x25 FZB 0.70
7255376-01 Skruv MC6S 6x40 FZB 1.20
7255376-55 Skruv MC6S 6x35 FZB 0.90
7255493-01 Skruv MC6S 10x25 FZB 7.10
7256459-51 Skruv MF6S 8x40 FZB 2.60
7256493-51 Skruv MF6S 10x25 FZB 5.50
7287285-01 Skruv SK6SS 5x 5 FZB 1.20
732-1019 Bromsbelägg (Olav) 732-1019 213.00
7322118-01 Mutter Lås M8 FZB 1.40
7322510-01 Mutter Lås M3 FZB 0.70
7322518-01 Mutter Lås M8 FZB ( SE 7322118-01 ) 0.60
7341162-71 Bricka BRB 8.4x16x1,5 FZB 0.70
7341177-71 Bricka BRB 13x24x2 FZB 0.90
7341185-71 Bricka BRB 17x30x3 FZB 3.30
7353119-00 Låsring SGA 17 0.90
7353137-10 Låsring SGH 40 4.50
7353140-10 Låsring SGH 47 14.50
7382104-04 Lager 6004-2RS 53.70
7382105-04 Lager 6005 2RSR 168.00
7382106-04 Lager 6006 2RSR 184.00
7382203-19 lager 6203 2RS 171.00
7404222-00 O-ring 32.1x1.6 2.70
7404315-00 O-ring 17,3x2,4 ers.av 5310119-82 1.40
75549 Motorolja Fuchs Titan Univ. 15W40 97.00
FLAN0362MSBFA125 Flänslagerhus PF206 ISB 137.00
M3-069-204 Verktygshållare kpl 2,455.00
M4-069-240 Styrtapp 2,585.00
Generated by wpDataTables